Деца на Амишите се имуни на алергии и модерни болести, не знаат што е рак и дијабетес

Децата на Амишите, пораснати на селските фарми на северот на американската сојузна држава Индијана, не патат од астма, дијбетес, алергии, ниту било каква форма на современи болести. Швајцарскиот научник Марк Холбрејхм кој го истражувал здравјето на децата на Амишите вели: – Заклучокот е дека стапката на современи болести е многу многу ниска нај децата на… Read More Деца на Амишите се имуни на алергии и модерни болести, не знаат што е рак и дијабетес

100-годишни фотографии од најубавите жени од минатиот век

Убавината е различна за секого. Кога станува збор за жените од минатото, нивниот изглед е без сомнение „чист“. Можете да бидете сигурни дека нивната убавина навистина е реална. Па погледнете некои од најубавите жени пред ерата на ботоксот, пластичните операции и магијата на Фотошоп. 1. Ион Брајт Актерка од Бродвеј со убавина од друг свет.… Read More 100-годишни фотографии од најубавите жени од минатиот век

Skopje Beer Fest

Датум: 20.09.2018 – 22.09.2018 Место: Скопје Локација: Стадион АРМ Почеток: 20:00 Цена: Слободен влез Најдобрите пива проследени со богата музичка програма и вкусна храна. Влезот е бесплатен! Следете нè за повеќе информации. (40) 00

Ги убедија дека се невидливи и ги извадија од памет – многу бесна местенка

Ова е местенка пандан на онаа бајката со „царевата нова облека“ или популарно кај нас позната како „царот е гол“, ама никој не му кажува. Кога ќе се собере екипа која е доволно убедлива во нешто, ќе те убедат дека е така и тоа ти е тоа. (26) 00

Осум апсурдни ситници што ги возбудуваат мажите

Една од најголемите заблуди што сте ги чуле е таа дека момците ги возбудуваат само вашите најдобри голи делови од телото и сè останато што е поврзано со сексот. Но токму во овој момент ќе го срушиме тој мит и ќе ви откриеме кои неочекувани ситници предизвикуваат возбуда кај мажите. Предупредување: Некои факти навистина ќе… Read More Осум апсурдни ситници што ги возбудуваат мажите

Зошто се дебелееме кога сме во врска?

Има многу позитивни страни на тоа да се биде во врска со личност која ја сакате: ги споделувате добрите и лошите моменти, чувствувате топлина и сигурност, станувате подобра личност… Сега науката покажува дека станувате и поголема личност, и тоа не во преносна смисла на зборот. Едно најново истражување од Универзитетот Квинсленд во Австралија покажа дека… Read More Зошто се дебелееме кога сме во врска?

Не постои само една сродна душа!

Вечната дилема – дали постои сродна душа или тоа е само романтизирана синтагма, дополнително ја докомплицира потпрашањето – дали таа е само една или секој од нас има повеќе свои “други половини”. Психотерапевтката Одри Чемпен, во книгата “Како да стигнете до вистинската љубов”, тврди дека во текот на животот можеме да сретнеме неколу личности кои… Read More Не постои само една сродна душа!

Вознемирувачко: Наркоманка објави свои фотографии како изгледа дрогирана

Ова е приказна за мајка, која за да им помогне на другите, ги објавувала своите слики на Фејсбук, додека е во деликатна состојба на конзумирање дрога. Станува збор за Мелиса Ли Матор, која смета дека така ќе му покаже на светот колку тоа е лошо и погубно. Друга причина за ваквото нејзино однесување е за… Read More Вознемирувачко: Наркоманка објави свои фотографии како изгледа дрогирана

Статуи од 8 метри секој ден во исто време се гушкаат: Но тоа трае само 10 минути, а кријат трагична љубовна приказна

Во градот Батуми во Грузија се наоѓаат две статуи. Високи се околу 8 метри и секој ден во 19 часот се движат. Статуите се доближуваат, се гушкаат и на крајот заминуваат во спротивни насоки. Сето тоа трае околу 10 минути. Статуите ги направи уметницата Тамара Квеситаѕе. Дизајнирани се во 2007 година, а поставени во 2010… Read More Статуи од 8 метри секој ден во исто време се гушкаат: Но тоа трае само 10 минути, а кријат трагична љубовна приказна

Осумгодишник ги поделил екстазите на татко му на другрите мислејќи дека се бонбони

Еден осумгодишник, кој ги пронашол скриените таблети екстази на својот татко, ги поделил на своите другари мислејќи дека тоа се бонбони. Момчето со потекло од индонезиската провинција Ријау, открил зелени апчиња во автомобилот на својот татко и потоа ги понудил на другарите кои со него одат во основното училиште. Групата момчиња била на возраст од… Read More Осумгодишник ги поделил екстазите на татко му на другрите мислејќи дека се бонбони