| 30.05.2018. ПО ДОМА

Постојат некои ефикасни природни третмани кои ќе ви ја хидрираат кожата и ќе ја направат блескава а еден од тие се и овие два маски за лице во кои главната состојка е компирот.

Компир и краставица

Во блендер ставате компир и пола краставица, истите треба да се блендираат се додека не добиете фина текстура. Нежно нанесете на лицето во кружни движења и оставете ја смесата 25 минути. Исплакнете со млака вода.

 
 

Компир и лимон

Се меша во блендер компир и сок од половина исцеден лимон се додека не добиете хомогена смеса. Нанесете ја на лицето во кружни движења и оставете ја 20 минути. Исплакнете со вода.

  
 

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени