| 16.05.2018. ПО ДОМА

Нивното либидо е високо, секогаш се подготвени за експериментирање и целосно се предаваат на својот партнер – во сексот.

Овен и Водолија
Некои истражувања покажаа дека Овенот во кревет е повеќе компатибилен со Лавот, но кога ќе се сретнат Овен и Водолија се случува – ерупцијата на страст!  За Овенот често се вели дека е „гладен за секс“, и често пати ја прескокнува предиграта. Жените од овој знак сакаат да се чувствуваат посакувано и сакаат да доминираат во креветот!

Близнаци и Лав
Близнаците и Лавот прават совршена врска, барем кога станува збор за партијата под чаршафите. И двата знаци се подготвени да експериментираат и Близнаците особено се привлечени од отвореноста на Лавовите и нивната спонтаност во сексот. Проблемот настанаува кога Близнаците ќе посакаат да си одат дома по сексот…

 
 

Шкорпија и Рак
Дивата и непредвидлива Шкорпија лесно ќе го фати нежниот Рак. Страста меѓу нив е очигледна од првиот момент, тие се чувствуваат како да се на иста бранова должина, а во сексот им е важна поврзаноста на умот и телото. Страстната Шкорпија ќе се обиде со сите средства да го задоволи Ракот, и Ракот ќе и возврати со сензуални допири по кои Шкорпијата ќе полуди.

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени