| 21.05.2018. ПО СВЕТОТ

Питачката Фатима Отман (52) која живееше од милостината собрана на улиците од Бејрут почина како милионерка. Нејзиното тело беше најдено во напуштен автомобил, а крај него се наоѓаа две торби со 5 милиони либански фунти, односно околу 3.300 долари во кеш.

На штедната сметка која се водела на нејзино има биле најдени 1,7 милијарди либански фунти, односно 1,1 милион американски долари.

 
 

Портапролот на полицијата, Џозеф Мусалем, извести дека питачката со инвалидитет починала од срцев удар. Нејзината смрт не се смета за сомнителна.

View image on Twitter

Полицијата го најде нејзиното семејство во градот Аин Ал-Захаб, а нив ги шокирал износот кој го поседувала Фатима на својата сметка во моментот на смртта.

  
 

Фатима била тешко повредена во либанската граѓанска војна поради што не можела да ги користи рацете и нозете. Ја прослави фотографијата на која еден либански војник ѝ дава вода од шише.

(0)

 
loading...
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
20.05.2018. The Chef
18.05.2018. Ливадџија
21.05.2018. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени