| 15.05.2018. ПО ДОМА

Кога сте на диета тешко можете да одолеете, а да не грицкате нешто од време на време. Сепак, тоа што сте на диета не значи дека ви се забранети сите видови на храна, па така постојат продукти во исхраната кои и за време на диета можете да ги јадете во неограничени количини.

Постојат здрави намирници кои можете да ги јадете во секој период од денот, без никаква штета за вашата линија, бидејќи содржат минимална количина на калории.

Во прилог прочитајте го списокот на храна која можете да ја јадете во неограничени количини и кога сте на диета:

 
 

Целер

Краставица

Јагода

  
 

Диња

Зелена салата

Домат

 
loading...
 

Брокула

Карфиол

Грашок

Портокал

Боровница

Малина

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија
13.05.2018. The Chef
14.05.2018. Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени