| 04.06.2018. ПО ДОМА

Светската здравствена организација објави застрашувачко видео, кое покажува колку штета всушност пушењето му нанесува на срцевиот мускул.

Снимката е објавена со цел за подигање на свеста околу дејството на цигарите на здравјето и човековиот организам, како и за да ги охрабри пушачите да прекинат со оваа нездрава навика.

Снимката е објавена по повод светскиот ден без цигари, кој се одбележува на 31 мај, а видеото завршува со пораката „Заштитете го своето срце и одберете здравје – не цигари“.

 
 

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени