| 31.05.2018. ПО СВЕТОТ

Совршената врска е кога двајца вистински се сакаат. Иако ова е можеби најважното нешто, многу луѓе се изненадени кога ќе видат пар со разна височина, тежина, националност и слично. Овие 10 парови се доказ дека не постојат стандарди кога станува збор за љубовта.

1. Семејството Фернандес де Силва

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

 
 

Џолисон Фернандес де Силва е највисокиот човек во Бразил и трет по висина во светот. Тој имал многу проблеми додека бил дете, па дури и неколку години воопшто не го напуштал неговиот дом. За среќа сето ова е во минатото. Во 2015-та година тој се венчал со Евем Медеирос која е 7 години помлада од него и многу пониска.

2. Антон Крафт и Чајна Бел

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

  
 

54-годишниот Антон од Данска е рекордер во дигање тегови. Тој е висок само 121 центиметар, но може да крене тегови 4 пати потешки од него. Но ова не е најинтересниот факт за неговиот живот. Веќе неколку години Чајна Бел од Флорида, која е родена како машко, му е девојка на Антон.

3. Дејвид Сикорски и неговото бурито

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

 
loading...
 

Еднаш еден писател од Сан Франциско го изгубил трпението. Тој не можел да ги гледа романтичните фотографии од неговите пријатели на социјалните мрежи. Некои од нив биле во брак, а други имале деца. Па, Дејвид одлучил да им покаже на сите што се случува во неговиот живот. Отишол во омилениот ресторан, купил едно бурито и направил романтична фотосесија.

4. Верн Тројер и Женевив Гален

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Можеби го знаете Тројер како гоблинот во Гринготс од Хари Потер. И покрај неговата висина, тој отсекогаш бил популарен помеѓу атрактивните дами. Тројер имал долга врска со Женевив Гален со која се венчал во 2004-та година. Бракот бил растурен следниот ден, но сепак заслужуваат да се најдат на оваа листа.

5. Виктор Хуго и Габриела Пералта

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Ова е најтетовираниот пар, а заедно имаат направено 77 модификации на телото. Имаат 50 пирсови, инпланти на забите, прстени, лузни и слично. Виктор и Габриела се во среќен брак повеќе од 15 години. Имаат и заедничко студио за тетовирање.

6. Убаво Постоење (Beautiful Existence) се венчала сама со себе

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Запознајте ја Убаво Постоење. Пред да наполни 42 години, оваа Американка која е мајка на 2 деца имала друго име – Десире Лонгабо. Таа воопшто не била задоволна од нејзиниот љубовен живот. Но сфатила дека пред да изгради врска со некого, секоја личност треба да се венча сама со себе. Го променила своето име и организирала венчавка во Париз во близина на Ајфеловата кула.

7. Елисани да Силва Круз и Франсиналдо да Силва Карвало

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Ова е највисоката девојка во светот. Можеби мислите дека совршен партнер за неа би бил Џолисон од почетокот на листата, но приказната е друга. Елисани и Франсиналдо се заедно веќе неколку години, иако тој е многу понизок од неа.

8. Глорија Шури Хенри и Али Лори

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Оваа фотографија предизвика лавина коментари на Инстаграм. Луѓето не веруваа во нивната љубов, но свадбените фотографии ги замолчија. Глорија и Али изгледаат навистина среќно. Различниот животен стил не треба да претставува проблем.

9. Најмалиот пар во светот

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Пауло и Катиусја се како создадени еден за друг – и двајцата се речиси исто високи, околу 90 центиметри. Се запознале пред неколку години и се венчале во 2016-та година. Го поминале медениот месец во Лондон каде што го добиле и својот сертификат за Гинисов светски рекорд како најнизок пар во светот.

10. Ешли Стивенс и Кристофер Рид

10 парови кои ги побиле сите стереотипи за врските

Фотографијата од овој пар беше споделена на Редит. Корисникот што ја споделил напишал: „Мојата пријателка го фати букетот. Зад неа е нејзиното момче“. Ешли и Кристофер се шокирале од реакцијата на другите. Многу луѓе не верувале дека таа би одбрала таков дечко и се соочиле со многу навреди. Иако им било тешко, Ешли и Кристофер одлучиле да не обрнуваат внимание на злобните коментари од странци. Заедно се повеќе од 2 години и се пример за здрава и среќна врска.

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени