| 02.03.2018. ПО ДОМА

Сите сме слушнале за придобивките кои ги добива телото од интимните односи, но дали сте знаеле дека честото водење љубов може да излечи дури и некои болести? Дали сте љубопитни кои се тие болести? Дознајте уште веднаш!

Срце
Почестото водење љубов ќе му помогне на вашето срце подобро да функционира. Според многу експерти, водењето љубов го намалува ризикот од срцеви напади и одредени срцеви заболувања.

Главоболка
За да ја намалите главоболката, зачестете го водењето љубов. Оваа практика е многу ефективна, бидејќи при овој однос се ослободува окситоцин и се зголемува ендорфинот. Овие хормони му помагаат на телото и умот природно да се опуштат и релаксираат.

 
 

Антидепресив
Подобар антидепресив нема. Водењето љубов ја зголемува самодовербата и е најефективниот лек против депресија.

Несоница
Доколку не можете да заспиете навечер и страдате од несоница, водењето љубов го ослободува телото од напнатост и тензии и ќе спиете слатко како бебе.

Уринарна инфекција
Редовниот интимен однос помага во борбата против уринарната инфекција, бидејќи ја зајакнува карлицата и го спречува несаканото мокрење.

  
 

Грип
Верувале или не, водењето љубов навистина помага и кога сте болни од грип. Па затоа кога ќе се разболите наместо да болувате, водете љубов и излечете се по брза постапка, бидејќи интимниот однос е одличен природен лек. Тоа е така затоа што при овој однос се ослободуваат анитела и така претставува моќен антивирусен лек.

Мускулна оптовареност
Кога сакате совршено релаксирање, интимноста е одлично решение, бидејќи тоа е најдобрата вежба за борба против преоптоварување на мускулите и зглобовите.

Сјајна кожа
Ова совршено задоволство не само што помага да се чувствувате и изгледате помладо, тоа исто така има позитивно влијание и врз кожата, правејќи ја сјајна и прекрасна.

 
loading...
 

Простата
Научните истражувања покажуваат дека водењето љубов може да го намали ризикот од развој на рак на простата и штити од појава на можни тумори.

Рак на дојка
Истражувањата исто така покажуваат дека истото важи и за намалување на ризикот за појава на рак на дојка, затоа што при интимниот однос, телото на жената лачи окситоцин – хормонот кој претставува бариера за овој вид рак.

(0)

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени