Погледнете колку килограми треба да имате според вашата висина

Табелава во продолжение ќе ви помогне да открите која тежина е идеална за вас според вашата висина. Пронајдете ја вашата се висина во колоната која е изразена во сантиметри, па по тој редослед видете го опсегот на идеалната тежина. (1) 00

Ова се сексуалните фантазии на жените кои ги премолчуваат

Не е тајна дека жените најчесто не сакаат да зборуваат за своите сексуални фантазии, како и дека честопати не ги споделуваат со партнерот. Тоа го потврдила и една онлајн анкета во која жените ги откриле своите омилени фантазии, односно она што сакаат да го прават, но се срамат да признаат. Секс пред одгледало Нема личност… Read More Ова се сексуалните фантазии на жените кои ги премолчуваат

Посно и брзо: Домашен хумус намаз

За оние од вас кои постат или пак, само внимаваат на исхраната, тука е секогаш вкусниот и неодолив хумус, рецепт со можност за 100 комбинации, бои и вкусови… Состојки: 2 чешниња лук 1 чинија наут кој отстојал во вода 1 лажица црвен пипер 1 цеден лимон 1/4 шолја таан сол по желба можете да додадете… Read More Посно и брзо: Домашен хумус намаз

Агент за продажба – Мега Арома

Регион: Битолски Краен рок за пријавување: 31/08/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: 078 32 96 96 Мега Арома ДООЕЛ Битола има потреба од женско лице за работна позиција Продавачка во својот продажен салон Спринг Центар. Квалификации: – Минимум Средно Образовани – Основно познавање на компјутери – Основно познавање на Англиски и/или Грчки јазик – Возачка дозвола… Read More Агент за продажба – Мега Арома

Промотери и супервизори – ДИВАЈН

Регион: Источна Македонија / Западна Македонија Краен рок за пријавување: 26/08/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: Маркетинг агенција ДИВАЈН – долгогодишен лидер во организирање и извршување на промотивни активности и кампањи за клиенти од разновидни дејности има потреба од амбициозни, одговорни, сериозни и комуникативни млади лица за ангажирње како промотерки и супервизори. Искористете ја можноста со… Read More Промотери и супервизори – ДИВАЈН

Секојдневни проблеми кои се решаваат со кокосово масло

Кокосовото масло е богато со специфични масни киселини, кои имаат голем број на позитивни ефекти врз човековото здравје. Покрај добропознатите употреби на кокосовото масло како средство за брзо избелување на забите и чистење на кожата на лицето, постојат уште многу други корисни употреби за кои сигурно не сте знаеле. Еве дел од нив: За добро… Read More Секојдневни проблеми кои се решаваат со кокосово масло

Некогаш засолниште на Ескобар, денес луксузен хотел

Некогашното засолниште на колумбискиот наркобос Пабло Ескобар на брегот на Тулум во Мексико, сега е претворено во луксузен хотел со име Casa Malca. Ова било еден од многуте имоти во сопственост на богатиот Ескобар. По смртта на Ескобар во 1993 година, имотот бил напуштен сè до 2012 година кога го купува њујорчанецот Лио Малка. Малка… Read More Некогаш засолниште на Ескобар, денес луксузен хотел

Манарола град како од бајките!

Постојат градови кои изгледаат како од бајките. Гратчето Манарола се наоѓа на брегот на Лигурското Море, ракав на Средоземното море и датира од 1338-та година. Mногуте генерации на традиционално одгледување на лозови насади, резултира со плодови кои се користат за правење на Лигурското вино, едно од најубавите вина во Европа. Во крајбрежјето на градот нема плажи, но… Read More Манарола град како од бајките!

Аргентинска полицајка надоила гладно бебе кое пристигнало неухрането и валкано во болницата

Полицајката Селест Ајала била на должност во една аргентинска детска болница, кога забележала неухрането бебе за кое на прв поглед било јасно дека живее во тешки услови. Ајала веднаш воочила дека болничкиот персонал имал премногу работа во тој момент и ги прашала дали таа може да го прими бебето и да го нахрани. “Забележав дека… Read More Аргентинска полицајка надоила гладно бебе кое пристигнало неухрането и валкано во болницата

Новиот Калашникот е чудо од автомат – нова, практична и моќна руска машина

Моделот е веќе спремен за тестирарање, се наведува на сајтот „Калашњиков медија“. „Оружјето е направено врз база на автоматот АК-103, со елементи од автоматот АК-12. Во тек се подготовки за прелиминарни тестирања на оружјето“, се наведува во соопштението. Автоматот користи муниција со калибар 7,62 милиметри. Во шаржерот собира 20 куршуми. Оружјето е тешко со празен… Read More Новиот Калашникот е чудо од автомат – нова, практична и моќна руска машина