Апел за помош на Ева Крстаноска

Posted by & filed under ЖИВОТ.

Малата Ева Крстаноска  е ученичка во основсно училиште св.Наум Охридски во Пештани боледува од ретка болест за која е потребно итно лекување во странство. Трансакциска сметка за донации: 2105015739699-67 NLB Тутунска банка (1) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Она кога не ти е дојден денот за умирање

Posted by & filed under JAM SESSION.

Автомеханичар во Русија за влакно избегна смрт кога во вистинската секунда се тргна од патот на автомобил што влета низ ѕидот на работилницата. Неверојатниот инцидент во северозападна Москва беше фатен на камерата за надзор. Момчето помина без ниту една гребаница. Не е познато како и зошто автомобилот влетал во автомеханичарската работилница. Истрагата е во тек…. Read more »

Account Manager – Фоксиман

Posted by & filed under ТАБЛА.

Нова компанија од Скопје вработува 2 лица на позицијата Account manager. Потребни квалификации: *Минимум завршено средно образование *Една година искуство на иста или слична позиција *Одлични презентациски и комуникациски вештини *Одлично позавање на англиски јазик *Познавање на Office пакетот Доколку си млад професионалец, имаш одлични презентациски и комуникациски вештини, и сакаш да работиш во динамична… Read more »

Машино-монтер – Балкан Енерџи ДООЕЛ

Posted by & filed under ТАБЛА.

Друштвото за Дистрибуција на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ- Скопје поседува лиценца за дистрибуција на топлинска енергија и има потреба од вработување на 1 (едно) лице, динамично и мотивирано да работи во мултидисциплинарна и мултинационална работна средина за пополнување на позицијата: Машино-Монтер Со задачи да врши навремено и стручно отстранување на сите дефекти во дистрибутивната мрежа… Read more »

Бебе замотано во пластична кеса оставено на депонија: Во куп ѓубре, преживеало!

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Засега не е познато како спасувачите знаеле дека бебето е оставено во ѓубре, ни каде се наоѓа неговата мајка. Новороденчето кое е оставено во депонија го спасила група мажи кои го пронашла бебето во куп ѓубре. Спасувачите останале занемени кога во кеса пронашле бебе кое давало знаци на живот, не плачело, пишува Дејли мејл. После неколку… Read more »

Според датата на раѓање дознајте кој е вашиот АНГЕЛ ЧУВАР

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Вашиот ангел чувар е со вас од моментот на вашето раѓање и без оглед на личноста, ви помага во формирање на судбината. Секој има свој ангел чувар и може да го открие според датата на раѓање. Соберете ги броевите од вашиот датум на раѓање додека не добиете едноцифрен број. На пример ако сте родени на 11.11.1987… Read more »

Зошто секс куклите не се добра идеја?

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Од облини до веѓи и облик на лице, секс куклите сè повеќе наликуваат на вистински луѓе. Секс куклите сè повеќе наликуваат на вистинските луѓе, а најнапредната секс кукла може дури да помни родендени и да го цитира Шекспир. Но, нормално, тие никогаш нема да ги заменат луѓето. Според истражувачите секс куклите им прават повеќе штета… Read more »

Сагата продолжува: Вдовицата и синот на Пабло Ескобар обвинети за перење пари

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Вдовицата и синот на нарко босот Пабло Ескобар е обвинети за перење пари во Аргентина и замрзнат им се имотите вредни по 1 милиони долари. Викторија Хенао и нејзиниот син Хуан Пабло Ескобар Хенао се товарат за учество во криминална организација и дека биле посредници во Аргентина за колумбискиот дилер на дрога Хосе Пиедрахита. Двајцата… Read more »

Поради грешка на Фејсбук приватните објави на 14 милиони корисници станале јавни

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Софтверска грешка, која била активна една недела во мај, веројатно била причината што некои приватни пораки станале јавни, објави Фејсбук. Компанијата верува дека со овој проблем биле зафатени околу 14 милиони корисници во периодот од 18 до 27 мај. Објавите на корисниците на социјалната мрежа вообичаено се презентираат според однапред определени уредувања за приватноста, сепак… Read more »

НАСА откри органски материи на Марс

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Роверот на НАСА, Curiosity, пронајде органски соединенија во седименти во кратер на Марс стари 3,5 милијарди години, објави НАСА во четвртокот. Како што пренесува CNN, роверот детектирал и присуство на метан во атмосферата на Марс. Податоците кои биле добиени преку бушење во кратер на Марс се дел од потрагата на НАСА по органски молекули кои би можеле да… Read more »

Кога ти е досадно на работа сликни секси селфи: Нов бизарен тренд се шири по социјалните мрежи

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Кога се во прашање новите трендови, некои навистина можат да бидат бизарни, но овој ќе му се допадне на посилниот пол. Моментално владее ерата на социјалните мрежи, па така корисниците поставуваат различни фотографии на своите профили, а некои и одат чекор подалеку. Во прашање е сликање „секси селфи“. Девојките го прифатија овој тренд, па ја… Read more »

Алпски игри 2018

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

И оваа година Алпските игри се повторно со вас, Ве очекува многу забава, интересни игри, супер дружење и награди кои едноставно не смеете да ги пропуштите 🙂 Вашето присутво е задолжително! Се гледаме во парк, спроти Арената Филип Втори од 12 до 15 часот! (25) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено… Read more »