Пријавете се на курс за изработка на филигран

Posted by & filed under ТАБЛА.

Сакаш сама да го дизајнираш својот накит? Креативнa си и имаш желба да научиш како се изработува филигран? Ателје „Добро ми стои“ ве поканува да се пријавите на обуката за изработка на филиграни! Контакт за пријавување: 078 333 261 / [email protected] (18) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Дистрибутер/Магационер – Фармаген

Posted by & filed under ТАБЛА.

Обиколувач, дистрибутер во малопродажба, магационер за Фармаген. –    Потребни квалификации: минимум средно образование. –    Лице одговорно за складирање на роба во склад на ФАРМАГЕН ДООЕЛ. –    Лице одговорно за дистрибуција на производи од магацин на ФАРМАГЕН ДООЕЛ до други правни лица низ Република Македонија. –    Врши прием на роба во магацин и организаицја и соодветно сместување на истата според… Read more »

Правник – Техно Павер

Posted by & filed under ТАБЛА.

Друштво за производство, трговија, транспорт и услуги ,,Техно Павер,, дооел од Скопје објавува ОГЛАС за вработување на дипломиран правник со положен правосуден испит, со или без претходно работно искуство. Испратете го вашето CV на [email protected] со назнака за која работна позиција аплицирате. (11) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Додека спиеме „се бришат“ спомените од минатото

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Експертите од Универзитетот од Кембриџ го истражуваа процесот во човековиот мозок додека е потонат во сон . Со ова истражување научниците го проучувале начинот на функционирање меѓу невроните кои се одговорни за форматирање на информацијата во мозокот. Било докажано дека при спиењето нервните сигнали одговорни за прием на актуелните информации се закрепнуваат, додека нервните сигнали… Read more »

Јагоди и спанаќ шампиони по пестициди

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Јагодите трета година по ред се на прво место на листата Дванесетмината валкани, во просек со траги од 10 пестициди по примерок. Рекордер меѓу јагодите бил примерок со траги од 22 различни пестициди. На второ место на листата е спанаќот, а по него следуваат: нектарини, јаболка, грозје, праски, цреши, круши, патлиџани, целер, компир и бабури…. Read more »

Дневен хороскоп за сабота (14.04.2018): Одбегнете непотребни проблеми и уживајте во викендот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Овен Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат кон целта.Имате поддршка од еден Лав или некој Рак додека Бикот е прилично дискретен во начинот на кој ги подржува вашите замисли и идеи. Работењето со некој Јардец ви носи многу сатисфакција. Ако се занимавате со спорт или сте… Read more »

Две третини од американските милениумци не знаат што е „Аушвиц“

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Две третини од американските милениумци не знаат да кажат што е „Аушвиц“, покажува неодамнешна студија која, исто така, посочува дека знаењето за геноцидот во кој загинаа повеќе од шест милиони лица во текот на Втората светска војна не е големо ниту кај возрасните Американци. Дури 22 отсто од милениумците истакнале дека не слушнале или не… Read more »

Мајката која го згрозила светот, преку оглас го продавала синот: “Продавам дете за органи, сосема е здраво”

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Русинка од градот Чељабинск тврди дека огласот и бил подметнат поради одмазда и за тоа ја обвинила својата поранешна цимерка со која се скарала поради преуредувањето на станот. 40-годишната Људмила Садријева од Чељабинск во Русија е под полициска истрага поради сомнение дека планирала да го продаде своето дете преку интернет, на трговците со органи на… Read more »

Предлог балкански плажи за ова лето

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Топлото време со себе си ги носи плановите за летување. Доколку досега не сте имале можност да посетите некоја балканска плажа, тогаш вреди да го прочитате овој текст кој ќе ви го понудиме. Балканските плажи ни се најблиску и можеме да поминеме едно летување и со помалку пари. Почнувајќи од Црна Гора, Хрватска, па се… Read more »

Axwell Λ Ingrosso – Skopje Calling

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Водечките тандеми на електронската музичка сцена (не само последниве неколку години, туку и денес), Axwell & Ingrosso доаѓаат за прв пат не само во Македонија, туку и во регионот, идното лето во 2018-та година, и тоа како хедлајнери на Skopje Calling 2018, на 24-ти јуни 2018 година, на стадионот на АРМ. AXWELL & INGROSSO, шведското… Read more »

Хемиски техничар

Posted by & filed under ТАБЛА.

Меѓународна компанија за управување со отпад, во Кавадарци бара хемиски лабораториски техничар со соодветно образование. Кандидатите треба да имаат добро познавање на англискиот јазик. Сите заинтересирани кандидати треба да испратат кратка биографија на англиски јазик со слика на [email protected] (4) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

Магацинер – Содинал Македонија

Posted by & filed under ТАБЛА.

Содинал Македонија е интернационална компанија специјализирана во снабдување на професионални производи и опрема во индустријата за вино. СОДИНАЛ Македонија успешно егзистира и работи на територијата на Р. Македонија повеќе од три години и е стационирана во град Кавадарци. Поради развој и проширување на компанијата, ние бараме да ангажираме: Лице одговорно за складот- магацинер Одговорности: •… Read more »