Доктор/ка – ПЗУ Мултимедика

Posted by & filed under ТАБЛА.

ПЗУ Мулти-медика од Куманово има потреба од доктор на општа медицина за работа како матичен лекар. Нудиме извонредни услови за работа во соработка со стручен и искусен лекарски тим. Кандидатите потребно е да имаат завршен Медицински Факултет и Лиценца за Работа. Контакт телефон: 078 411 525 и 078 424 808, [email protected] . (13) Тим ЗА -0%  … Read more »

Апел за помош на семејството Наумоски

Posted by & filed under ЖИВОТ.

Глувонемиот пар Наумоски добија синче, а бебето за некој месец ќе наполни цели 3 месеци. Без овој бејбифон не можат да функционираат доколку нема во семејството некој што слуша. Овие бејбифони чинат околу 30 000 МКД и имат многу силни вибрации што ќе помогне на мајката во текот на ноќта да се разбуди доколку детето плаче,… Read more »

Германија ќе го казни Mercedes со 3,75 милијарди евра?

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Санкцијата е поради скандалот со емисии во кој е вклучен Mercedes-Benz. Новиот германски министер за транспорт, Андреас Шојер, од самиот почеток на својот мандат јасно имплицираше дека ќе биде цврст кон автомобилските компании. Тој го повика извршниот директор на Daimler, Дитер Цетче, со цел да се утврди колку патнички и комерцијални возила треба да се… Read more »

Администратор – Vamasko

Posted by & filed under ТАБЛА.

Компанија која постои на македонскиот пазар повеќе од 25 години поради проширување на својата дејност има потреба од администратор/ка со и без работно искуство во туристичка агенција. Потребно е познавање на англиски и компјутери. Предност е познавање на грчки јазик. Сите заинтересирани може да испратат CV со слика на [email protected] . Работното место е во… Read more »

Првата едноставна направа што го претвора загадениот воздух во чист кислород

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Знаевте ли дека дишењето загаден воздух го намалува човечкиот живот за 1 до 2 години? И покрај ова 5,5 милиони луѓе во светот живеат на места каде што квалитетот на воздухот е катастрофален. Во Пекинг, на пример, се појавила и нова болест – пекиншка кашлица. Проблемот со заградувањето на воздухот е насекаде, а токму поради… Read more »

Внимавајте ако летувате таму: За плажите во Грција постојат неколку златни правила кои мора да се почитуваат

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Правилата за однесување на плажа се разликуваат од земја до земја, па така во Грција си важат неколку златни правила кои треба да ги знаете и почитувате, не за друго за да не се посрамите и доведете во тесно. 1. Грчкото крајбрежје и сите плажи на него се јавно богатство, па никој не може ексклузивно… Read more »

Највисоките луѓе во светот се прошетаа низ Париз

Posted by & filed under ПО СВЕТОТ.

Десетина од највисоките луѓе на светот имаа необична средба во Париз викендов, а кога прошетаа низ центарот на градот, тие беа вистинска атракција за случајните минувачи. Меѓу нив беше и Французинот Брахим Такјула, кој со своите 246 сантиметри и официјално се води како втор највисок човек на светот. „Кога ќе се сретнеш со други високи… Read more »

Исцелител – кино на отворено

Posted by & filed under ДЕШАВКИ.

Градски летен парк! *обезбеден е превод на филмот на англиски јазик Град Скопје, Кино Милениум и МКЦ ве канат на бесплатна проекција на хитот за 2018 – ИСЦЕЛИТЕЛ на Ѓорче Ставрески! Градскиот парк е супер локација за филмско уживање под ведро небо! Градска приказна во Градски летен парк! Се гледаме 😉 City Summer Park! *… Read more »

3 обични работи кои сигурно ќе ви го подобрат сексуалниот живот

Posted by & filed under ПО ДОМА.

Понекогаш кога односите помеѓу партнерите се заладуваат, страста стагнира па не ви е баш дојдено до жешки сексуални игри во спалната соба. Доколку сте со план да го зачините својот запоставен сексуален живот, 3 сосема обични работи ќе ви помогнат во целта. Еве што повторно ќе ја разгори страста под чаршафите: Секси долна облека Во… Read more »

Странците пишуваат: Ако сакате да ја посетите Македонија, ова се 13 работи кои мора да ги знаете

Posted by & filed under ПО ДОМА.

На интернет не постојат многу статии за патување во Македонија, освен неколку статии за Охридското Езеро и главниот град на Македонија, Скопје. Македонија е една од најмалку посетените земји во Европа, но не затоа што нема што да се види, пишува порталот Глобал. Некои од нагласите кои ги издвојува овој портал е дека ова мало… Read more »

Документарка: Genghis Khan – Rise Of Mongol Empire

Posted by & filed under ДОКУМЕНТАРКА.

Џингис Кан 1162 – 1227 г., со родно име Темуџин, е основачот и големиот Кан (Император) на Монголската Империја, која стана најголемата непрекината империја во историјата по неговата смрт. (21) Тим ЗА -0%     Тим ПРОТИВ 0% Гласањето е затворено   

10-те најголеми измами во историјата на човештвото

Posted by & filed under ЕВОЛУЦИЈА.

Секој сака добра приказна, а историјата има многу за раскажување. Низ вековите, многу луѓе и групи смислувале свои приказни, а најдобрите успеале да измамат не само неколку луѓе, туку речиси целата јавност. Некои од овие измами траеле со месеци, па дури и години. Иако можеби се лага, сепак се навистина интересни. 1. Племето Тасадеј Многумина… Read more »