| 27.04.2018. ПО СВЕТОТ

Американскиот актер и комичар Бил Козби беше прогласен за виновен за сексуална злоупотреба.

Да потсетиме, во јуни минатата година, судија на американскиот суд го поништи судењето на Козби, по обвиненијата за силување, по неуспешниот обид кој траеше повеќе од 50 часа.

Од ноември 2014 година, околу триесетина жени се пуштени во јавноста со обвинение дека комичарот ги дрогирал и сексуално ги малтретирал, а случајот со Андре Констанд е единствениот кој довел до кривична пријава против Козби.

 
 

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени