| 21.05.2018. ДЕШАВКИ

Date : 03.06.2018. - 03.06.2018.
Location : Скопје
Venue : Градски парк
Start : 12:00
Price : Free

Хелен Дорон Македонија во склоп на глобалната кампања Readers Are Leaders ви го најавува најголемиот фестивал на книгата во државата.

На 3 Јуни во периодот од 12:00 – 17:00 градскиот парк во Скопје ќе го претвориме во огромна бајка за деца инспирирано од книгата Алиса во земјата на чудата.
20 едукативни катчиња за деца – музичко катче, научна лабораторија за експериментирање, уметничко атеље за креативни генијалци, огромни игри, фабрика за букви и зборови, весела математика, мноооооогу забава и незаборавни моменти се само дел од содржините преку кои на инспиративен начин ќе ги воведеме децата во магичниот свет на книгите.

Ве покануваме да дојдете и заедно да ја разбудиме љубовта кон книгите кај децата и да им покажеме колку читањето може да биде забавно и корисно.

 
 

За да бидете во тек со сите информации и новости поврзани со кампањата и настанот регистрирајте се на овој линк:
https://m.me/HelenDoronEarlyEnglishMacedonia?ref=ReadersAreLeaders

” Нашите деца се нашата иднина, каква ќе ни биде иднината зависи од тоа колку нашите деца читат.  Книгите создаваат лидери, книгите создаваат херои! “

(0)

  
 

Тим ЗА -0%
 
 
Тим ПРОТИВ 0%
Гласањето е затворено
  
Ливадџија

ОСТАВИ КОМЕНТАР

  • Hема коментари
  • Hема коментари
  • HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
    Mени