Изложба на современ накит – ФЛОРА vs ФАУНА

Датум: 26.09.2018 – 30.09.2018 Место: Скопје Локација: Природно-научен музеј Почеток: 20:00 Цена: Непознато ФЛОРА вс ФАУНА ИЗЛОЖБА НА СОВРЕМЕН НАКИТ Живееме на прекрасна планета. Полна со живот. Токму оваа планета секојдневно не воодушевува и инспирира. Секоја педа земја е единствена по својата убавина, полна растенија и животни кои се избориле да опстанат овде со нас…… Read More Изложба на современ накит – ФЛОРА vs ФАУНА

Фестивал на чај

Датум: 6.10.2018 Место: Скопје Локација: Веро Маркети Почеток: 12:00 Цена: Слободен влез Според кинеската легенда, чајот е пронајден во 2727 година пред нашата ера, кога царот Shen Nong седејќи под едно чајно дрво, при прочистување на водата (која секогаш ја провривал), неколку листови од дрвото паднале во неговата чаша. Резултатот веднаш создал хемија, извонреден мирис,… Read More Фестивал на чај

Skopje Beer Fest

Датум: 20.09.2018 – 22.09.2018 Место: Скопје Локација: Стадион АРМ Почеток: 20:00 Цена: Слободен влез Најдобрите пива проследени со богата музичка програма и вкусна храна. Влезот е бесплатен! Следете нè за повеќе информации. (69) 00

U.S. Embassy Blood and Food Drive 2018

Датум: 18.09.2018 Место: Скопје Локација: Американска Амбасада Почеток: 09:00 Цена: Слободен влез Please Join the U.S. Embassy and the Red Cross of the City of Skopje for a COMMUNITY BLOOD AND FOOD DRIVE! On Tuesday September 18, the U.S. Embassy will mark the U.S. National Day of Service and Remembrance by hosting a blood and… Read More U.S. Embassy Blood and Food Drive 2018

Здравко Чолиќ во Скопје

Датум: 10.10.2018 Место: Скопје Локација: Арена Борис Трајковски Почеток: 21:00 Цена: 700 – 1800 мкд Najveća muzička zvezda ovih prostora, legendardni Zdravko Čolić, održaće veliki koncert u Skoplju! 10. novembar je datum rezervisan za nezaboravno druženje sa miljenikom svih generacija. Lokacija je VIP Arena Boris Trajkovski. Ulaznice su u prodaji i mogu se kupiti u… Read More Здравко Чолиќ во Скопје

Tale Of Us во Скопје!

Датум: 15.09.2018 Место: Скопје Локација: Хотел Средно Водно Почеток: 22:00 Цена: 800 – 1200 мкд Win Music Freedom ви го претставува најбараното дуо на денешницата, Tale Of Us! 15 септември, Хотел Средно Водно Дојдете и бидете дел од најголемата журка досега! 300 лимитирани карти: 800МКД Предпродажба: 1000МКД На влез: 1200МКД Tale Of Us е заедничката приказна… Read More Tale Of Us во Скопје!

In Situ Art Fair

Датум: 13.09.2018 – 16.09.2018 Место: Скопје Локација: МКЦ Почеток: 21:00 Цена: Бесплатно Петтото издание на единствениот национален саем на уметност Ин Ситу ќе претстави повеќе од 60 учесници од уметноста, дизајнот и архитектурата od 13 – 15 септември. Куратори: https://insitu.mk/mk/kuratori/ Жири: https://insitu.mk/mk/ziri/ Програма ќе биде објавена наскоро. Влезот е бесплатен. • • • The fifth… Read More In Situ Art Fair

Златно ланче од бижутерија

Датум: 26.09.2018 Место: Скопје Локација: Дом на АРМ Почеток: 21:00 Цена: 1.000 мкд Хит претставата со најпопуларниот актер во регионот, премиерно и кај нас. Уверете се и вие зошто веќе три години Андрија Милошевиќ ја засмејува публиката. (16) 00

Статуафест – Другото лице на улицата

Датум: 14.09.2018 Место: Скопје Локација: ул. Македонија Почеток: 18:30 Цена: Слободен влез Со огромно задоволство Ви најавуваме дека на 14 и 15 септември на ул. Македонија со почеток од 18:30ч. па се до полноќ ќе се случува „СТАТУАФЕСТ – Другото Лице На Улицата“, меѓународен фестивал на уличните живи статуи и останатите. На фестивалот се подразбира… Read More Статуафест – Другото лице на улицата

Horror Night во Cineplexx

Датум: 06.09.2018 Место: Скопје Локација: Cineplexx Почеток: 19:00 Цена: Непознато Кога една млада калуѓерка умира во изолиран романски манастир, Ватикан испраќа двајца внатрешни истражители: свештеник трауматизиран од неговото минато и почетничка на прагот на нејзините последни завети. Заедно, тие ја откриваат грешната тајна на монашката заедница. Ризикувајќи ги не само своите животи, туку и нивната… Read More Horror Night во Cineplexx