Што ако Отоманската Империја се обединеше денес?

Интересно видео во кое се говори за фикционалната можност ако некогашната моќна и голема Отоманска Империја се

30.04.2018. Ливадџија

Како се прави кружна колиба со примитивна технологија

Ако во иднина планирате некое патешествие па ве интересирало како да си направите засолниште во случај на

25.04.2018. Ливадџија

За договорот помеѓу Баер и Монсанто

Германскиот гигнат Баер сака да ја купи американската агрохемиска компанија Монсанто за неверојатни 66 милијарди долари! За

23.04.2018. Ливадџија

Кинескиот план од трилион долари за да доминира во светската трговија

„Кинескиот појас“ и „Патна иницијатива“ се едни од најамбициозните инфраструктурни проекти во модерната историја. Се одвиваат и

18.04.2018. Ливадџија

Краток осврт за проблемот со името

Ова е кратко видео во кое нараторот се обидува да го објасни неверојатно комплексниот и контроверзниот проблем

16.04.2018. Ливадџија

Што ако Тексас беше независна држава?

Многумина се имаат запрашано каков би бил Тексас, доколку би бил независна држава. Додуша, Тексас и бил

12.04.2018. Ливадџија

Зошто ова езеро е најсмртоносното на светот?

Постојат преку милион езера низ светот, но Канада е дом на скоро 60 % од нив. За

09.04.2018. Ливадџија

Планот на НАСА да ја спаси земјата од џиновски астероид

Пред 65 милиони години, огромен астероид се судрил со Земјата во близина на денешно Чичулуб, Мексико. Сударот

03.04.2018. Ливадџија

Најсилниот човек на светот против човекот во најдобра форма

Брајан Шо и Бен Смит се наоѓаат на супер тренинг каде извршуваат различни предизвици во пријателска атмосфера.

28.03.2018. Ливадџија

Невести на продажба – Бугарскиот пазар за невести

Пазарот за невести на Калајџиите се одржува секоја година во југоисточна Бугарија. Немажени жени често се спојуваат

26.03.2018. Ливадџија

Колку високо може да е цунами?

Просто прашање, колку големо може да биде едно цунами? Одговорот е застрашувачки и прилично голем...

21.03.2018. Ливадџија

Ова се настаните што ќе се случат до 2050

Предвидувањето на иднината е зезната работа и освен гатачките по шатори други и да не знаат да

19.03.2018. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени