Операција Крим

Документарен филм во кој се представуваат настаните од 2014 година на тогаш украинскиот полуостров Крим.

30.07.2015. Ливадџија

Анонимни – Хакерски војни

Хакерски војни ќе ве одведе на првите линии од битката околку судбината на интернетот, слободата и приватноста.

27.07.2015. Ливадџија

Курдски жени од ПКК во борба против ИСИС

Документарец во кој се зборува за жените и мажите, борци на ПКК (Курдистнска Работничка Партија). Од 2014

24.07.2015. Ливадџија

Постои ли нешто после земниот живот?

Можеме ли да ја “преживееме“ смртта? Која е природата на нашата свест? Овој филм е документарка од

21.07.2015. Ливадџија

Бојно поле: Битката за Курск

Монструозна битка. Германците се поразени кај Сталинград и се повлекувааат во близината на Курск, некои 350 км.

18.07.2015. Ливадџија

Мизар – Ѕвезда на надежта

Сценарио, режија и монтажа: Марко Џамбазоски Камера: Александар Ристески Учествуваа: Горазд Чаповски, Панта Џамбазоски, Горан Таневски, Илија Стојановски и

16.07.2015. Ливадџија

Момчето кое го живее својот втор живот

Од кога наполнил две години и почнал потечно да зборува, Камерон збори за неговиот живот на островот

13.07.2015. Ливадџија

Вистината за карактерот кај луѓето

Мајкл Мосли ги испитува и тестира најновите истражувања во генетиката и неуронауката за да дознае кои се

09.07.2015. Ливадџија

Вистината за Нострадамус

Сте пробале сигурно досега да гледате во кафе и ништо не сте погодиле? Сте бекнале, гулаб, писмо,

06.07.2015. Ливадџија

14 степени – документарка за паранормалното

Ве интересираат вакви работи? Гаси светла и пуштете се во откривање на фасцинантните, мистериозни и на моменти

03.07.2015. Ливадџија

Моите мали гради и јас

Во старт да ви откриеме една тајна драги поубави половини - нас не ни ич битно! Ете

01.07.2015. Ливадџија

Тајните на библијата

“Тајните на Библијата“ е документарен фил кој предизвика многу контраверзи кога првпат се појави во 2008 година.

28.06.2015. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени