Посeтете ја Северна Кореја од удобноста на вашиот дом или канцеларија

Малку се оние туристи кои успеваат да ѕирнат што има зад железната завеса на диктаторот од Северна

15.01.2018. Ливадџија

Светска Војна В – Кога вонземјаните ќе нападнат

Илјадници години човештвото се прашува дали има вонземјани во универзумот. Шансите тие да постојат во некаква форма

10.01.2018. Ливадџија

10 бизарни откритија кои науката не може да ги објасни

Научниците честопати се изненадени додека откриваат нови изуми или мистерии, мачејќи се да најдат логика некаде каде

03.01.2018. Ливадџија

Колку е паметна денешната вештачка интелигенција?

Денешната вештачка интелигенција (АИ) е импресивна, но не е интелигентна. Во последниве 5 години се случува вистинска

27.12.2017. Ливадџија

Од каде доаѓаат бебињата во филмовите?

Постојат многу правила и регулативи кои треба да се испочитуваат за да се прикажат бебињата во филмовите.

25.12.2017. Ливадџија

Најверојатни 10 идни војни

Како што влоговите во потенцијална ескалација на конфликтите се зголемуваат, така правиме преглед на 10-те најверојатни војни

20.12.2017. Ливадџија

10 земји кои можеби нема да постојат за 20 години од сега

Иднината е непредвидлива и некои земји можеби нема да ги преживеат наредните 20 години и да останат

18.12.2017. Ливадџија

Зошто во Норвешка врие од ”Тесли”?

Џони поминал цел ден во Осло пред да патува за Свалбард. Она што го забележува во Осло

13.12.2017. Ливадџија

Што живот имаат тие на Исланд?

Во мај 2016, ОН го објавија својот годишен извештај за среќата на жителите од сите држави според

11.12.2017. Ливадџија

Кога се мерат тенковите – американскиот Абрамс против рускиот Армата

Руската Армата и американскиот абрамс се два од најнапредните и најсмртоносните тенкови во светот. Кој од нив

06.12.2017. Ливадџија

Апсурдното богатство на Пабло Ескобар

Моментот кога Пабло Ескобар бил на врвот на моќта, се проценува дека тежел некаде околу 30 милијарди

04.12.2017. Ливадџија

Што ќе се случува по падот на ИСИС?

Терористичката групација ИСИС губи. Во 2014 година имаше територија со големина на Велика Британија и популација од

29.11.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени