Зошто Кина гради острови во јужното кинеско море?

Кина гради вештачки острови забрзано во последните две години во Јужното Кинеско море, предизвикувајќи негодувања и инциденти

27.11.2017. Ливадџија

Популизмот што ни го менува светот

Од улиците на Торино до Силиконската Долина, говорите за моќта на народот го зафаќаат светот во кој

22.11.2017. Ливадџија

Севернокорејската нуклеарна закана, за да ви биде појасно…

Во последнава година Северна Кореа редовно лансира и тестира разни проектили, но вистинската намера им е да

20.11.2017. Ливадџија

Запознајте го Абу Азраел, ирачкиот “Рамбо“

Во ирачката армија и на социјалните мрежи, човекот е икона. Абу Азраел, шиитски муслиман кој е некаква

15.11.2017. Ливадџија

10 земји кои неможе никој да ги освои

Кога станува збор за одбраната, некои земји се посигурни од други. Од нации со масивни војски до

13.11.2017. Ливадџија

Роналдо – Il Fenomeno

Еден од најдобрите напаѓачи во светот на фудбалот, за многумина и најдобар - Роналдо, вистинскиот Роналдо! Документарен

09.11.2017. Ливадџија

Зошто светот е загрижен за Турција?

Како турскиот претседател стекна толку моќ? Кратко видео каде се спомнуваат историските црти и потези со кој

07.11.2017. Ливадџија

Како Америка стана суперсила?

Со преку 800 воени бази низ целиот свет, САД е неприкосновено најмоќната нација на светот. Но, не

02.11.2017. Ливадџија

Од шпион до претседател: Издигнувањето на Владимир Путин

Владимир Путин владее со Русија од 1999 година. За сето тоа време ја обликува Русија во авторитарно

31.10.2017. Ливадџија

Што има ново во Венецуела по смртта на Чавез

Касандра и Ранду се добри, пљуцкаат коктели на една од венецуелските плажи како што дознаваме, така да

26.10.2017. Ливадџија

Кризата на цивилизацијата – човечкото истребување до 2030

Ако го погледнете светот денес, ќе видите дека има толку многу работи што се случуваат истовремено и

24.10.2017. Ливадџија

Сонот на секое дете и маж – Лего, како се прават

Од 7 до 77, не постои човек кој не слушнал за нив или еднаш во животот не

19.10.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени