Од шпион до претседател: Издигнувањето на Владимир Путин

Владимир Путин владее со Русија од 1999 година. За сето тоа време ја обликува Русија во авторитарно

31.10.2017. Ливадџија

Што има ново во Венецуела по смртта на Чавез

Касандра и Ранду се добри, пљуцкаат коктели на една од венецуелските плажи како што дознаваме, така да

26.10.2017. Ливадџија

Кризата на цивилизацијата – човечкото истребување до 2030

Ако го погледнете светот денес, ќе видите дека има толку многу работи што се случуваат истовремено и

24.10.2017. Ливадџија

Сонот на секое дете и маж – Лего, како се прават

Од 7 до 77, не постои човек кој не слушнал за нив или еднаш во животот не

19.10.2017. Ливадџија

Опасноста од севернокорејскиот лидер

Како што се креваат тензиите помеѓу Северна Кореа и САД, се фрла редок поглед кон внатрешноста на

12.10.2017. Ливадџија

Ретвитни оброк – документарец

Приказна за “Ретвитни оброк”, волонтерска иницијатива на група граѓани кои готват храна за бездомници и за ранливи

09.10.2017. Ливадџија

Британската нуклеарна бомба

Во ноември 1957 година, Британија ја тестираше својата прва мегатонска хидрогенска бомба. Стопати помоќна од таа која

05.10.2017. Ливадџија

10 неуспешни светски рекорди со последици

Еве ги 10-те неуспешни обиди за поставување на светски рекорди кои завршиле со несакани последици. Луѓе низ

02.10.2017. Ливадџија

Српско – Отомански војни: Битката за Косово 1389

Кратко документарно видео кое дава осврт на ширењето на Отоманската империја и детално објаснувајќи ја познатата косовска

28.09.2017. Ливадџија

Грчка митологија – богови, богињи и суштества

Интересен документарен филм, кој црпи инспирација од богатата грчка митологија. Кои се боговите на кои се молеле

21.09.2017. Ливадџија

Вистината за диетите и вежбањето

Како луѓе, се повеќе сме опседнати со тоа како се храниме и како изгледаме. Ригорозно го следиме

18.09.2017. Ливадџија

Медицински канабис – чудесна трева!

Нормално кога мислиме на марихуаната, мислиме на рекреативна дрога, но она што треба да го знаеме е

14.09.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени