Како ги сменив анти геј законите во Ирска

Типчево е првиот јавно изјаснет геј кој е изгласан за јавна функција во Ирска уште во 1987

12.07.2017. Ливадџија

Еве една мисла – Свет без нафта?

Тоа е сржта на модерниот живот, го има во храната која ја јадеме, во домовите во кои

10.07.2017. Ливадџија

Погледнете го најлуксузниот брод во морињата

Со својата величествена присутност на морињата, денешните бродови за крстарења носат долга и историска традиција со себе.

06.07.2017. Ливадџија

Палестина денес

50 години по завземањето на Западниот брег од страна на тогашната нова израелска држава, отворено се градат

03.07.2017. Ливадџија

Џингис Кан – Растот на монголската империја

Џингис Хан (родено име: Темуџин (=„железарец“) бил голем хаган и основач на Монголската Империја, која по неговата

29.06.2017. Ливадџија

Островот на вампирите

Легенди за крвопијни вампири ни ја разигруваат имагинацијата со генерации. Тим од археолози и форензичари имаат откриено

26.06.2017. Ливадџија

Дражен Петровиќ – нераскажаната приказна

Дражен Петровиќ, еден од најголемите европски кошаркари на сите времиња и европски пионер во НБА, засветлува повторно

22.06.2017. Ливадџија

Родителство за идиоти

Хумористична документарка од неколку делови за какви се проблеми и ситуации преживуваат родителите со своите деца. Логичности

19.06.2017. Ливадџија

Запознајте ги Hells Angels моторџиската банда

Сиетел е убав сончев град кој е популарен меѓу моторџиите. Некои од нив возат од љубов, а

15.06.2017. Ливадџија

Темплари – изгубеното богатство и сатанистичките ритуали

Тие биле елитата, еквивалент на американските “фоки“ во витешките редови, мислеле дека се непобедливи, први напаѓале и

12.06.2017. Ливадџија

Најодвратните работни места во светот

Постојат многу одвратни и гадни работни места низ светот, но сепак некој мора да ги работи за

08.06.2017. Ливадџија

Вистинската Помпеја

Кога Везув еруптирал во 79 година н.е. го закопал живописнот римски град Помпеја под стотици тони отпад

05.06.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени