Земала баба гитара на проба, и…

Ако не се држите до панкерската максима на Жељко Самарџиќ („не суди по амбалажи“), оваа сцена може

28.01.2018. Ливадџија

Време е за добро смеење, втор дел

Компилација од едни од најсмешните и најинтересните моменти на земјината топка кои ќе измамат насмевка и од

24.01.2018. Ливадџија

Време е за добро смеење!

Компилација од едни од најсмешните и најинтересните моменти на земјината топка кои ќе измамат насмевка и од

21.01.2018. Ливадџија

За почитувачите на Пинк Флојд – пази кошмар!

Нема тука ништо нејасно. Се работи за автентична уметничка интерпретација на една од најпознатите песни на Пинк

17.01.2018. Ливадџија

За тие што никогаш не ја слушале Smells Like Teen Spirit на детски инструменти

THE WACKIDS е рок ен рол бен кој свири кавери ексклузивно употребувајќи мини инструменти, гаџети и детски

14.01.2018. Ливадџија

“Брала мома капини“ во изведба на џипси бенд од Јапонија

Кога сме кај старите јапонски песни, тука треба да е и “Брала мома капини“... Сме виделе ние

10.01.2018. Ливадџија

Страшниот Снешко ги плаши луѓето и оваа Нова Година

Нова епизода од мегапопуларната шега со снешко на улица кој ненадејно оживува.

03.01.2018. Ливадџија

Ако менструацијата беше личност

Девојките многу добро ќе разберат, од прв до последен ден.

27.12.2017. Ливадџија

Молер и водоводџија со талент за лупање на тапани

Кој би рекол дека еден молер и еден водоводџија може да имаат ваков талент за лупање на

24.12.2017. Ливадџија

Идиоти на работни задачи

Екстензивна компилација од видеа во кои главни ѕвезди се идиоти кои имаат некакви работни задачи, кои рака

20.12.2017. Ливадџија

Непријатно изненадување: Мажот ја снима под вода својата згодна сопруга на медениот месец на Карибите

Еден млад брачен пар се на својот меден месец на некоја егзотична локација на Карибите. Како една

17.12.2017. Ливадџија

Смешни видеа бр.1

13.12.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени