10-те најмоќни тенкови во светот

Погледнете ја ексклузивната листа на 10-те најмоќни тенкови во светот! 24.05.2018. Ливадџија

Најневеројатните куршуми на свет

Погледнете ги најневеројатните куршуми во светот! Ова е листа од 10 најстрашни и насмртоносни муниции кои ги

22.05.2018. Ливадџија

Зошто Страдивариус виолините коштаат милиони?

Многу музичари ги преферираат овие 300 годишни инструменти, прашањето е дали всушност навистина вредат толку?

17.05.2018. Ливадџија

Моќен говор за луѓето кои секогаш се жалат

Руди Франциско е момак кој одржува мотивациони говори. Овојпат како тема ги зема луѓето кои секогаш се

15.05.2018. Ливадџија

Ова ќе се случува во наредните милијарда години…

Земјата веќе е стара милијарди години. Ако земеме во предвид дека и човештвото или нашите потомци ќе

10.05.2018. Ливадџија

Што ако имаше само 100 луѓе на целиот свет?

Глобалната популација понекогаш е доста тешка работа да се разбере. За да се прикажат работите поедноставни, како

08.05.2018. Ливадџија

Зошто нема да најдете ниту една голема бела ајкула во некој аквариум

Има неколку големи аквариуми низ светот, вклучувајќи го и оној во Џорџија кои имаат големи бели ајкули,

01.05.2018. Ливадџија

Зошто трамповиот “ограничен удар“ на Сирија најверојатно нема да биде успешен

Претседателот Доналд Трамп и неговата одлука за “ограничен удар“ на Сирија од пред две недели е воспоставена

26.04.2018. Ливадџија

Топ 10-те случајни пронајдоци кои ги направиле пронаоѓачите богати

Некои луѓе се збогатуваат преку напорна работа и екстремни таленти. Или ако ограбат некоја банка. Или, можете

24.04.2018. Ливадџија

Зошто продолжуваш да го користиш Facebook, иако го мразиш?

Таканаречениот ефект на социјална мрежа е најдобрата страна која го продава фејсбук кај корисниците, но истовремено и

19.04.2018. Ливадџија

Водич за правење мохито

Со првите зраци на сонцето низ Македонијава, можете да почнете да си таманите мохито во секое време

17.04.2018. Ливадџија

Лиам Галагер: За лошиот татко, музиката и Манчестер

Проблематичниот фронтмен на сега веќе непостоечката Oasis зборува за неговото детство и злоставувањата од татко му, музиката

10.04.2018. Ливадџија

Не е до вас, машините со канџа се наместени да не освоите ништо…

Ако некогаш сте начекале ваква машина додека сте биле некаде на одмор, или на некој локален панаѓур

03.04.2018. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени