Вистинската причина зошто работните места во производство исчезнуваат

Се почесто во последно време се слуша реторика која сугестира дека земјите како САД губат вредни работни

17.01.2018. Ливадџија

Која е тајната на виралните постови и видеа?

За вас кои живеете за лајкови, сигурно ви е многу битно која е тајната да се искреира

11.01.2018. Ливадџија

7 земји каде стекнувањето на државјанство е најлесно

Бидејќи Македонците досега најзагреани се покажаа за бугарските државјанства и пасоши, како алатка за да се “избега“

09.01.2018. Ливадџија

Правосмукалка за градскиот смог и останати магични урбани дизајни…

Дан Росегард користи технологија и креативно размислување за да произведе интересни, еко пријателски дизајни. Во оваа презентација

04.01.2018. Ливадџија

Црнецот што отиде на тајна мисија кај нео-нацистите

Во еден непријатен муабет за раси и политики во Америка, Тео Е.Џ. Вилсон ја раскажува својата приказна

02.01.2018. Ливадџија

Несакам да имам деца – престанете да ми кажувате дека ќе го сменам мислењето!

Една од пет жени во САД нема да има биолошко дете и Кристен Реитер е една од

28.12.2017. Ливадџија

Како користиме дронови за да пренесуваме крв и да спасуваме животи…

Келер Ринаудо сака сите во светот да имаат пристап до примарна здравствена заштита, без разлика колку и

26.12.2017. Ливадџија

Науката зад клетките кои никогаш не стареат…

Што е тоа заради што нашите тела стареат, нашата кожа се збрчкува, нашата коса побелува, нашиот имун

21.12.2017. Ливадџија

На кого тоа сите му должат пари?

Томи Тиернан е ирски комичар, актер, писател и презентер. Во своето шоу во Аполо театарот во Лондон,

19.12.2017. Ливадџија

Што научив како затвореник во Северна Кореја

Во март 2009, севернокорејски војници за заробиле новинарката Еуна Ли и нејзината колешка Лаура Линг додека тие

14.12.2017. Ливадџија

Дошло време за складирање на храна – Глобалната криза може да се случи во наредните 10 години…

Сара Менкер се откажала од кариерата во продажба за да разбере како глобалниот ланец на вредности во

12.12.2017. Ливадџија

Грдата логика на нагазните мини и апликацијата која ќе ви помогне да не нагазите на нив

Пред 50 години, вооружениот конфликт во Колумбија ги посеја ливадите и теренот со нагазни мини кои осакатуваат

07.12.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени