Што научив како затвореник во Северна Кореја

Во март 2009, севернокорејски војници за заробиле новинарката Еуна Ли и нејзината колешка Лаура Линг додека тие

14.12.2017. Ливадџија

Дошло време за складирање на храна – Глобалната криза може да се случи во наредните 10 години…

Сара Менкер се откажала од кариерата во продажба за да разбере како глобалниот ланец на вредности во

12.12.2017. Ливадџија

Грдата логика на нагазните мини и апликацијата која ќе ви помогне да не нагазите на нив

Пред 50 години, вооружениот конфликт во Колумбија ги посеја ливадите и теренот со нагазни мини кои осакатуваат

07.12.2017. Ливадџија

Градиме дистопија, само за луѓето да кликаат на реклами…

Градиме дистопија поддржана од вештачката интелигенција, клик по клик, вели техносоциологот Зејнеп Туфецки. Во доста интересен разговор,

05.12.2017. Ливадџија

Како да престанеш да се ”заебуваш” себеси…

Мел Робинс е мајка на три деца, добро едуциран криминален адвокат и една од експертите за топ

30.11.2017. Ливадџија

Зошто е потребно да бидеш ”кучка”?

Табата Кофи зборува за важноста да се биде искрен со себе и да се држиш до своите

28.11.2017. Ливадџија

За пучот што “не се случи“ во Зимбабве

На 14 ноември 2017, армијата на Зимбабве влезе со тенкови во главниот град. Патролираа по улиците, ги

23.11.2017. Ливадџија

Џими Кар збори за групниот секс

Џими Кар е британски комичар, додуша британски кажувач на вицови и тоа 80% од времето мрсни вицови.

21.11.2017. Ливадџија

Како може да го прекинеме сексуалното вознемирување на работното место

Кога Гречен Карлсон прозборе за нејзиното искуство со секуалното малтретирање на работното место, ги инспирираше жените насекаде

16.11.2017. Ливадџија

Може да се модификува имунитетот за да се бори против ракот

По декади истражувања и милијарди потрошени на клинички тестирања, се уште имаме проблем со ефикасни лекови против

14.11.2017. Ливадџија

Запознајте ја жената што е кошмар за Гугл, Ејпл, Газпром, Фиат…

Маргарет Вестагер сака да ги одржи европските пазари конкурентни - што е приина зошто во името на

09.11.2017. Ливадџија

Колку е скапо Скопје? Преку очите на странски турист…

Во ова кратко видео, овој дечко, Џејсон Билам кој има хоби да прави вакви видеа со информации

08.11.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени