Office Administrator – Супорт & Солушонс центер МК

Регион: Скопски Краен рок за пријавување: 20/09/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: Support and Solutions Center MK is a company who is working for large international clients, providing services in the domain of administration (related to logistics, technical administration), customer service, accountancy, IT, engineering,… We are an administrative logistic center who is working for large international… Read More Office Administrator – Супорт & Солушонс центер МК

Архитект / градежен инженер – Ројал Васе

Регион: Скопје Краен рок за пријавување: 19/09/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: Работно место ПРОЕКТАНТСКИ НАДЗОР Титула – АРХИТЕКТ/ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР Опис на работа: – Контрола на квалитетот на изведените работи на објект. – Припрема на цртежи за изведба – Следење на динамичен план – Организирање и проверка на доставени материјали – Комуникација со изведувачи на објект… Read More Архитект / градежен инженер – Ројал Васе

Продавач – Бебе Хоум

Регион: Скопски Краен рок за пријавување: 19/09/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: Bebe Home SKOPJE CITY MALL вработува продавач/ка во ексклузивната продавница за бебешка опрема која се наоѓа во Скопје City Mall. Плата: 18000+ Потребни Квалификации: Задолжително напредно познавање на англиски јазик, напредна работа со компјутери, комуникативност, љуберзност, тимска работа. (10) 00

Продавач – ЈАСС дооел

Регион: Скопски Краен рок за пријавување: 19/09/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: 022403030 Компанијата ЈАСС дооел од Скопје со 15 год. успешно застапување на светски познатиот бренд за чоколади „Leonidas” – Fresh Belgian Chocolates, објавува оглас за Продавач Услови за кандидатите – Одлични комуникациски вештини – Добро познавање на англиски јазик – Познавање на MS Office… Read More Продавач – ЈАСС дооел

Испрати бизнис идеја и освој студентска стипендија!

Дали си студент? Што после дипломирањето? Кои се твоите желби? План Б? ИМАШ СУПЕР СТАРТ-АП БИЗНИС ИДЕЈА?? ИСПРАТЕТЕ НИ ЈА ВАШАТА СТАРТ-УП БИЗНИС ИДЕЈА И ОСВОЈТЕ СТУДЕНТСКА СТИПЕНДИЈА! Со цел – поддршка на едукацијата на младите луѓе во Република Македонија, 4-та година по ред, ФУЛМ Македонија, во соработка со Лигата на кредитни унии од Мичиген (MCUL, USA),… Read More Испрати бизнис идеја и освој студентска стипендија!

Општ работник – ДЕКОР-АС

Регион: Велешки, Краен рок за пријавување: 31/10/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: 078 268 114 ДЕКОР-АС Велес, компанија за производство и трговија на мебел со долгогодишно искуство , има потреба од МАЈСТОРИ/ПОМОШНИЦИ. Потребни квалификации и вештини: -Минимум завршено средно образование -Ентузијазам за работа -Претходно работно искуство во кроење, кантрирање или монтирање на мебел ке се смета… Read More Општ работник – ДЕКОР-АС

Административен асистент – ИФФОМ

Регион: Охридски Краен рок за пријавување: 06/10/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: +389 46 551 041 Потребни квалификации 1.Одлично познавање на англиски јазик ( познавање на други јазици ќе се смета за предност) 2. Работа и познавање на MS- Office пакетот. 3. Минимун средно образование. Се бара девојка за работната позицинја Административен Асистент со одлично познавање… Read More Административен асистент – ИФФОМ

36th International Scientific Conference on Economic and Social Development – Building Resilient Society

We are happy to announce the First Call for the 36th International Scientific Conference on Economic and Social Development – “Building Resilient Society” – Zagreb, Croatia. Topics are focused, but not limited to recent challenges in modern national economies and business enterprises. Please consider submitting an abstract for the Conference within next few weeks. We… Read More 36th International Scientific Conference on Economic and Social Development – Building Resilient Society

Дистрибутер – TRI-M TREJD

Регион: Скопски Краен рок за пријавување: 30/09/2018 Емаил: [email protected] Контакт телефон: Фирмата ТРИ-М ТРЕЈД ДООЕЛ Скопје, има потреба од возач за дистрибуција на роба. Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови: – Завршено минимум средно образование – Возачка дозвола В категорија – Искуство во дистрибуција Вашите апликации испраќајте ги на mail: [email protected] (14) 00