Најдобра боја на ѕидови за секоја просторија: Психолог открива како да ја изберете вистинската нијанса

Да ја изберете идеалната боја на ѕидови бара многу труд и посветеност. Кај уредувањето на ентериерот, а особено при изборот на бои за ѕидовите не ја разгледуваме секоја просторија посебно, а токму тоа и треба да го правиме, вели психологот Сели Аугустин. Спалната соба ја “обожува” сината боја Сината боја асоцира на мир и одмор,… Read More Најдобра боја на ѕидови за секоја просторија: Психолог открива како да ја изберете вистинската нијанса

5 чести навики за спиење кои се штетни по вашето здравје

Сите си имаме одредени навики и ритуали кога станува збор за спиењето. Без разлика дали си легнувате многу рано или многу доцна, дали заспивате со помош на музика или со телевизор, сигурно има нешто што правите погрешно. Иако можеби мислите дека вашите навики не се штетни, сепак има некои од нив, поврзани со сонот, кои… Read More 5 чести навики за спиење кои се штетни по вашето здравје

Дневен хороскоп 24.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Посветете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба ви носи двострано задоволство. РАБОТА: Постојат изненадни околности кои ве успоруваат. Некој сака да ги слушне вашите идеи. Не го барајте невозможното, прифатете го тоа што го добивате. ЗДРАВЈЕ: Добро ќе ви дојде прошетка во природа. БИК ЉУБОВ: Во друштво на саканата личност не дозволувајте… Read More Дневен хороскоп 24.09.2018

Овие два хороскопски знаци најлесно ќе ги однесете во кревет

Лицата родени во овие хороскопски знаци обожаваат сексуални експерименти и акција во кревет. Лав: Родени лидери, без проблем ќе ви дадат дознаење дека им се допаѓате. Ако почувствуваат голема сексуална привлечност, ќе ви ги покажат своите заводнички способности и ќе направат сè за да ве освојат. Кога станува збор за афинитетите во кревет Лавовите преферираат жесток… Read More Овие два хороскопски знаци најлесно ќе ги однесете во кревет

Колку чини ескорт – дaма во Скопје?

Ескорт сервисот и ескорд-девојките, не се ништо ново кај нас, ниту во светот. Повеќе онлајн сајтови како што се brothels in the world, escort girls news и други нудат ескорт придружба во повеќе градови низ Македонија како што се Скопје, Битола, Кичево, Кавадарци и други. На овие сајтови има фотографии од девојките на кои вообичаено… Read More Колку чини ескорт – дaма во Скопје?

Жените кои немаат секс може да се препознаат лесно! Еве како:

Можеби сте мислеле дека само Балканците ја користат фразата „На нервозните жени им фали…“ но не сте во право. Неодамна е објавено дека жените на кои им фали секс можат да се препознаат по извесни карактеристики, кои ќе ги воочите ако малку повнимателно гледате: Пред се на жената на која и фали малку акција во кревет… Read More Жените кои немаат секс може да се препознаат лесно! Еве како:

10 типови на луѓе кои треба да престанете да ги следите на социјалните мрежи

Социјалните мрежи имаат многу предности – ги поврзуваат луѓето, овозможува да споделите различни аспекти од животот, да дознаете многу информации и да го рекламирате бизнисот. Но, колку пати се случило додека скролате низ Фејсбук или Инстаграм да си кажете „аман веќе од ваквите објави“? Независно дали се работи за некој познаник кој шири негативни мисли,… Read More 10 типови на луѓе кои треба да престанете да ги следите на социјалните мрежи

Знаци кои покажуваат дека вашиот партнер може да стане насилен кон вас

Насилството во врските воопшто не е ретко, било да се работи за физичко или психолошко насилство. Доколку забележувате дека нешто не е во ред со другата страна и дека и вие страдате поради тоа, почнете да размислувате како да се ослободите од таа врска. Ова се знаците кои би требало да означат тревога: Претерана посесивност… Read More Знаци кои покажуваат дека вашиот партнер може да стане насилен кон вас

Дешифрирајте го машкото однесување: Што кажуваат неговите навики за него?

Навиките се многу важна работа и тие кажуваат многу за вас. Сте се запрашале ли што кажуваат навиките на вашиот сакан? Денес ви даваме објаснување за некои од најчестите машки навики. Не го спушта капакот од тоалетната школка Ако повеќе пати сте го замолиле да го спушта капакот од тоалетната школка, а тој упорно ве… Read More Дешифрирајте го машкото однесување: Што кажуваат неговите навики за него?

Осум апсурдни ситници што ги возбудуваат мажите

Една од најголемите заблуди што сте ги чуле е таа дека момците ги возбудуваат само вашите најдобри голи делови од телото и сè останато што е поврзано со сексот. Но токму во овој момент ќе го срушиме тој мит и ќе ви откриеме кои неочекувани ситници предизвикуваат возбуда кај мажите. Предупредување: Некои факти навистина ќе… Read More Осум апсурдни ситници што ги возбудуваат мажите