Интересен факт за оргазмите, сексот и како да си го вратите сексуалниот нагон во форма (ако сте го изгубиле…)

Многу мажи во денешно време имаат проблем со своите ерекции или недостатокот од нив. За жените од друга страна, нивната борба често се фокусира на имиџот на телото – дали се чувствуваат секси во сопствената кожа за да бидат посамоуверени во спалната соба. И двата пола генерално се чувствуваат несигурни кога имаат проблем во една… Read More Интересен факт за оргазмите, сексот и како да си го вратите сексуалниот нагон во форма (ако сте го изгубиле…)

Бон-тон правила: Не барајте сметка пред сите да се дојадат, извадeте ја ракавицата пред да се ракувате

Ова се норми кои треба да ги почитуваат сите, бидејќи се создадени за луѓето да се чувствуваат пријатно во ваше присуство. Старите добри правила ни се веќе познати, но времето се менува и треба да научиме некои модерни правила на однесување. Ова се дел од нив: На интернет Немојте да им правите „лиги“ на пријателите… Read More Бон-тон правила: Не барајте сметка пред сите да се дојадат, извадeте ја ракавицата пред да се ракувате

Maкедонија се најде меѓу највозбудливите дестинации за 2019-та на листата на National Geographic

„Ставете име на авантурата“, пишува National Geographic и дискретно посочува од каде идејата Македонија да се стави на листата. Сепак, потоа ги нагласува природните убавини на земјата. „National Geographic“ направи листа на највозбудливи дестинации за посета во 2019-та година. На листата покрај дестинации како Мексико, Сенегал, Нов Зеланд Виетнам, Франција, Гренланд, Оман, Швајцарија, Белизе, Италија,… Read More Maкедонија се најде меѓу највозбудливите дестинации за 2019-та на листата на National Geographic

Пронајден лек против мамурлак

Канадскиот новинар и писател Шаугхнеси Бишоп – Стал со години истражувал со цел да пронајде лек за мамурлак. Главната состојка на неговиот лек за состојбата по „претерување“ со алкохол е темјанот – ароматска смола. Темјанот не се консумира, па поради тоа, според Бишоп, треба да се растопи на оган и да се претвори во масло.… Read More Пронајден лек против мамурлак

Концерти, секс под туш: Работи кои не ја заслужуваат популарноста која ја имаат

Некои нешта во животот ги правиме затоа што сите останати ги прават. Ако случајно решиме да се повлечеме од сето тоа, често добиваме зачудувачки и осудувачки погледи. Секако, постојат многу нешта кои ја заслужиле популарноста и вниманието, но многумина сметаат дека голем дел од нив се преценети. Какви се мислењата на луѓето за најразлични секојдневни… Read More Концерти, секс под туш: Работи кои не ја заслужуваат популарноста која ја имаат

Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Најсреќните парови се оние кои ги виделе најтемните делови еден од друг и не се откажале од љубовта. Најсреќни и најуспешни парови не се оние кај кои секогаш цветаат рози и летаат пеперутки. Не се оние кои постојано се шетаат безгрижно фатени за рака. Не се оние кои веруваат дека партнерот не може да направи… Read More Најсреќните парови се оние кои минале низ пекол и останале заедно

Пред нас е кинеската година на земјената свиња: Очекувајте напредок, среќа и одлични можности!

Пред нас е кинеската нова година во знакот на земјената свиња, што најчесто се поврзува со напредокот, прогресот, среќата и добрите шанси. Новата кинеска година почнува на 5 февруари 2019 година и завршува на 24 јануари 2020 година. Свињата е последниот, односно 12-от знак од кинескиот зодијак и кога таа владее, ни отвора одлично време… Read More Пред нас е кинеската година на земјената свиња: Очекувајте напредок, среќа и одлични можности!

Кога е време да дадете отказ?

Многу е тешко да се напушти работното место од повеќе причини: редовни парични придобивки, позната околина, рутина и слично. Но понекогаш ви е токму тоа потребно. Но кога е време да дадете отказ и побарате ново работно место? Подобра понуда Доколку имате подобра понуда, како повисока плата, позиција, постојано вработување, можеби е време да ја… Read More Кога е време да дадете отказ?

Три совети за мир во куќата: Како да изградите добар однос со свекрвата

Жената која го родила вашиот сакан партнер секако ја заслужува вашата почит. Нормално дека постои можност помеѓу вас да има недоразбирања, но ваша должност е поради партнерот да дадете сè од себе за односот на неговите две сакани жени да биде одличен. Вашиот однос треба да е чист, со взаемемна почит и со текот на… Read More Три совети за мир во куќата: Како да изградите добар однос со свекрвата

Аниматор го одржува сеќавањето за неговата покојна сопруга преку неверојатни илустрации

На неговиот 54-ти роденден, телевизискиот режисер за анимации Гери Ендрус започнал „Дневник со чкртаници“. Овој проект е навистина едноставен, но се покажал како многу моќен изминатата година – тој ги забележувал неговите денови со мали илустрации. Љубов. Засекогаш. Кога прв пат го почнал проектот, Гери често го прикажувал неговиот живот како човек во среќен брак кој… Read More Аниматор го одржува сеќавањето за неговата покојна сопруга преку неверојатни илустрации