Алармантни симптоми за чир на желудникот

Ако имате чувство на надуеност, киселини, болка во стомакот, тогаш голема е веројатноста да се тоа дел

26.10.2017. Ливадџија

Потресно писмо на ќерка до својот татко алкохоличар

Авторката на писмото е родена и живее во Хрватска. Оттаму, да ви биде јасно зошто некои асоцијации

26.10.2017. Ливадџија

Храна која треба да ја консумираат почесто оние кои работат во канцеларија

Недостатокот на движење, опасните грицки кои моментално заситуваат и постојаната работа на компјутер може да бидат сериозна

26.10.2017. Ливадџија

Судска драма: дали судот во Фанција ќе им дозволи на родителите да си го крстат синот Џихад?

Француските власти само што го разгледуваат барањето на родителите од Тулуз кој имаат новороденче, момче по име

25.10.2017. Ливадџија

Кога една мајка ќе се реши да илустрира на забавен начин како е да се има деца, тоа изгледа вака…

Некои ќе речат да се биде претседател на држава е најтешката работа на светот, ама оваа мајка

25.10.2017. Ливадџија

Бебето го слуша гласот на мајката за прв пат по ставањето на импланти, нејзината реакција…

Шарлот, убавата принцеза, ќерка на Кристи Кин, е родена во август 2017 година. За жал, девојчето дојде

25.10.2017. Ливадџија

Дизајнерски грди папучи

Летото помина, а ние фала богу не начекавме ниту еден тренди и модерен индивидуалец во некои од

24.10.2017. Ливадџија

Минијатурен мебел за мачки за да го размазите вашиот крзнен господар

ИКЕА неодамна лансираше линија на мебел за миленичиња, а нејзините јапонски конкуренти одма се фатија за работа.

24.10.2017. Ливадџија

Одличен трик како да им дадете лек на бебињата кои одбиваат

Никој не сака да пие лекови, но возрасните се подготвени да голтнат некој потентен или невкусен сируп

24.10.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени