Дали сте и вие меѓу нив? Најпаметните луѓе се раѓаат во овие 5 хороскопски знаци

На оваа златна петорка не и’ треба друштво, бидејќи нивниот ум им е најдобар пријател. Прочитајте за кои хороскопски знаци станува збор… Водолија Овој хороскопски знак најмногу се интересира за филозофија. Водолиите честопати ја воодушевуваат околината со иновативниот пристап за решавање проблеми, а живеат мислејќи дека сè можат да остварат. Скорпија Скорпиите се многу чувствителни… Read More Дали сте и вие меѓу нив? Најпаметните луѓе се раѓаат во овие 5 хороскопски знаци

Истражување: Колку мажите трошат на жените, а колку на љубовниците

Мажите кои имаат љубовници трошат повеќе пари за подароци за нив, отколку за сопругите. Статистиката земена од едно истражување во кое учествувале 2.000 мажи, корисници на сајтот „Illicit Encounters“, открила дека во просек на подароци за љубовниците мажите трошат 145, а на сопругите 109 евра. Мажите биле прашани што купуваат за подароци и 89 отсто… Read More Истражување: Колку мажите трошат на жените, а колку на љубовниците

Како да им помогнете на собните растенија да ја преживеат зимата?

Ладното време може да им наштети на собните растенија, па затоа е потребно при промена на температурите да им посветите повеќе нега. Најпрво, внесете ги дома сите билки кои не „трпат“ студ. Така ќе бидат на пооптимална температура, а вие ќе можете да ги следите евентуалните промени кај некое од растенијата. Исчистете ги од сите… Read More Како да им помогнете на собните растенија да ја преживеат зимата?

Tрите најчести предрасуди поврзани со мастурбацијата

Самозадоволувањето за многу жени е најсигурен, наједноставен и најлесен вид на сексуално задоволство. Меѓутоа, постојат многу стигми поврзани со оваа тема. Речиси сите мастурбираат, но не зборуваат сите за тоа, иако мастурбацијата се смета за здрав и нормален дел на сексуалноста. Луѓето кои се очајни, на кои им е здодевно или се преморени за секс,… Read More Tрите најчести предрасуди поврзани со мастурбацијата

Дестинации на Балканот идеални за романтично бегство

Иако Балканот ретко се споменува во контекст на романтика, тоа не значи дека не постојат такви места во балканските држави. На Балканот може да се најдат многу прекрасни туристички места кои можат да бидат уникатна идеја за романтично патување. Овој дел од Европа сè уште не го добива заслуженото внимание, со исклучок на туристичките дестинации… Read More Дестинации на Балканот идеални за романтично бегство

Внимавајте: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат оваа есен

Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминари во барови и диска некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка оди сам на летување. Прочитајте што велат ѕвездите, па доколку својот партнер/партнерка го идентификувате во некој од овие хороскопски знаци, очекувајте ова лето да бидете изневерени. Близнаци Тие се први… Read More Внимавајте: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат оваа есен

Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Секој од нас доаѓа во период од животот кога наоѓањето партнер за цел живот е поважна одлука од забава и викенд романси. Научниците ги проучувале квалитетите кои треба да ги бараат мажите кај жените со кои сакаат да го поминат остатокот од животот. Погледнете подолу за што станува збор. Попаметна е од тебе Секогаш е… Read More Науката вели, ако жената ги поседува овие квалитети, потруди се да ја задржиш!

Ослободете се од непријатниот здив на многу едноставен начин

Непријатниот здив е чест проблем на многумина и задава непријатност. За среќа, постои природно решение, кое може засекогаш да го реши овој проблем. Овој рецепт од природни состојки е наменет за сите оние кои и покрај редовното миење на забите и консумирање мастики и бомбони, не успеваат да се ослободат од оваа непријатност. Направете смеса… Read More Ослободете се од непријатниот здив на многу едноставен начин

5 хороскопски знаци кои имаат најмногу секс

Оние кои веруваат во астрологијата и се потпираат на нејзе, знаат дека ѕвездите влијаат врз секој можен аспект, вклучувајќи го и сексуалниот живот. Пет хороскопски знаци се истакнуваат со својата постојана желба за секс, но исто така и го ценат овој чин како највисока форма на интеракција меѓу двајцата партнери. Еве кои се тие пет,… Read More 5 хороскопски знаци кои имаат најмногу секс

Како изневеруваат мажите, а како изневеруваат жените

Неверството е чин кој не носи придобивки за ниту една од двете страни. Меѓутоа, кај многу парови се случува едниот од двајцата партнери да води двоен живот зад грбот на партнерот . Како изневеруваат мажите и жените ? Кај секој маж и кај секоја жена изневерувањата и мотивот за неверство се разликуваат. Сепак кај посилниот пол… Read More Како изневеруваат мажите, а како изневеруваат жените