Жените кои имаат куче се попривлечни

Кучињата го намалуваат стресот кај жените и позитивно влијаат врз нив. Припадничките на понежниот пол кои чуваат куче се дружељубиви, пријателски расположени и полесно остваруваат контакти, поубаво изгледааат и поатрактивни се, тврдат научниците. Истражувањата покажуваат дека кучињата го намалуваат стресот кај жените и оти тие кога се во друштво на својот миленик секогаш се насмеани.… Read More Жените кои имаат куче се попривлечни

За да мирисате цел ден парфемот нанесете го на оваа точка од телото

Со години нанесувате парфем на зглобот од раката или вратот? Експертите тврдат дека пронашле подобро место за тоа, необично е, но гарантира подолго траење на парфемот. Обичниот човек би помислил дека нанесувањето на парфем не е никакв ауметност, но модните познавачи знаат дека тоа не е најлесната активност со која ќе се стретнете во својата… Read More За да мирисате цел ден парфемот нанесете го на оваа точка од телото

Ви нудиме пет природни начини како да го подобрите вашето либидо

Ако во последно време немате преголема желба за секс иако помеѓу вашиот партнер и вас се е во ред и тоа ве мачи, земете ги работите во свои раце и поработете на засилување на либидото. Сексуалната желба односно либидотот е тесно поврзано и со нашата психофизичка состојба и моменталното задоволство во врската, но секако може… Read More Ви нудиме пет природни начини како да го подобрите вашето либидо

Од што најмногу треба да имаат страв мажите за време на секс?

Без разлика на тоа што мажите за време на сексот сакаат да се чувствуваат надмоќно, реалноста го кажува спротивното. Во продолжение може да видите кои се најголемите машки разочарувања во сексот.. Играчки за секс Сите играчки за секс на некој начин изгледаат како да ги исфрлаат машките гениталии. Како е воопшто можно да се натпрерувате… Read More Од што најмногу треба да имаат страв мажите за време на секс?

Кофеинот ја зголемува сексуалната желба: Еве зошто љубителите на кафе се подобри во кревет!

Жените се порасположени за секс ако пијат многу кафе! Дали сексуалниот живот е добар или лош зависи од личноста со која спиете, но се чини дека науката сепак открила зошто некои луѓе се подобри љубовници. Едно истражување на Универзитетот во Тексас покажало дека само две шолји кафе на ден влијаат позитивно на сексуалниот живот. Мажите… Read More Кофеинот ја зголемува сексуалната желба: Еве зошто љубителите на кафе се подобри во кревет!

Лимоновата кора е поздрава и од лимоновиот сок: Еве за што сè може да ја користите!

Калиумот од лимоновата кора ги опушта крвните садови и го намалува крвниот притисок. Кога ќе го исцедиме лимонот, обично ја фрламе кората. Но не би требало да го правиме тоа, бидејќи таа побогата со хранливи состојки од самиот сок. Имено, кората е полна со витамините А и Ц, со калиум, калциум и влакна кои имаат… Read More Лимоновата кора е поздрава и од лимоновиот сок: Еве за што сè може да ја користите!

Како да се ослободите од туѓите очекувања и да го живеете животот по ваши правила?

Повеќето од нас го минуваме животот плашејќи за туѓото мислење. Живееме со безброј очекувања кои можат да создадат вистински притисок. Проблемот со многу од овие верувања и очекувања е тоа што стануваат потсвесни. Веќе не ги ни забележуваме во поголемиот дел од времето. Нo без разлика дали сте свесни за нив или не, овие очекувања… Read More Како да се ослободите од туѓите очекувања и да го живеете животот по ваши правила?

9 „факти“ во кои е време да престанете да верувате

Постојат работи во коишто веруваме само затоа што и некој друг верува во нив. Поради ова, воопшто не размислуваме дали тие се вистина или не. Можеби мислите дека млекото е корисно за вашите коски или дека Монт Еверест е највисоката планина во светот. Време е да го промените мислењето. Погледнете ја вистината зад неколку митови… Read More 9 „факти“ во кои е време да престанете да верувате

Родените во овој знак се најкомплицираните личности кои ќе ги запознаете

Тие би рекле: Не сум комплициран/а, само имам многу чувства. Тоа се Рибите. Тие се на границата меѓу екстроверти и интроверти – сакаат да имаат пријатели и да имаат луѓе околу себе, но уживаат и во мометите кои ги минуваат сами со мислите во нивната глава. Еден ден ќе посакаат да бидат цело време со… Read More Родените во овој знак се најкомплицираните личности кои ќе ги запознаете

Постои секс поза која се вика „калуѓерка“ и не е баш невина како што звучи

Додека хит хоророт The Nun ја престрашува публиката во светските кино сали, многумина во кревет се забавуваат практикувајќи ја секс позата со истото име (nun=калуѓерка), која е далеку од било што свето, невино и наивно. Иако името „калуѓерка“ некому може да му асоцира на некоај пристојна и скромна поза, истата, во суштина, е далеку од… Read More Постои секс поза која се вика „калуѓерка“ и не е баш невина како што звучи