10 сурови сознанија кои најмногу ќе го зајакнат вашиот карактер

Карактерот и мудроста се развиваат со текот на времето. Тие произлегуваат од подемите, лекциите и победите. Всушност, семето на нашиот напредок се наоѓа во минатите неуспеси. Нашите најголеми приказни потекнуваат од најголемите пречки со кои сме се соочиле. Погледнете ги 10-те сурови вистини кои најмногу ќе го зајакнат вашиот карактер. 1. Првиот чекор никогаш не… Read More 10 сурови сознанија кои најмногу ќе го зајакнат вашиот карактер

Пријателство со привилегии: Дали тоа е во ред или сè уште е табу тема?

Се вели дека Грманците се сосема отворени во однос на сексуалните односи, а по се изгледа дека така гледаат и на пријателствата со привилегии. Истражувањето што го спровел „Институтот за истражување на мислењето на YouGov“, покажува дека секој трет Германец мисли дека сексот измеѓу пријателите е во ред. Пријателството со привилегии по сè изгледа дека… Read More Пријателство со привилегии: Дали тоа е во ред или сè уште е табу тема?

10. кг за две недели – Лимон диета:го чисти организмот од токсини, ги топи килограмите и ви дава енергија!

Сите сме во потрага по брзи и едноставни диети. Се чини дека ова би можело да биде добро решение. Единствено што ви треба се: лимони, вода и мед, и секако малку, но само малку дисциплина. Оваа диета може да ви помогне да загубите дури 10 килограми за две недели! Мешавината на сок од лимон и… Read More 10. кг за две недели – Лимон диета:го чисти организмот од токсини, ги топи килограмите и ви дава енергија!

17 знаци кои покажуваат дека сте многу интелигентни

Честопати се случува луѓето со понизок коефициент на интелигенција да се сметаат себе за мнгу паметни, додека оние кои се многу интелигентни се потценуваат себеси. Што значи, доколку не сте сосема сигурни во својот интелект, големи се шансите да сте многу интелигентни, а вие знаци укажуваат на тоа. – Сте земале часови по свирење на… Read More 17 знаци кои покажуваат дека сте многу интелигентни

Разубавете го вашиот дом ефтино и едноставно

Дрвените палети ни даваат можност да ги користиме на безброј начини. Тие се лесно достапни и може да се користат како едноставни седишта, кревети, полици и др. Ние ви нудиме неколку идеи. 1. Правење на маса од палети 2. По сопствена желба на правете кревет од палети за вашата куќа или викендичка, со неколку детали… Read More Разубавете го вашиот дом ефтино и едноставно

Дневен хороскоп за понеделник (30.07.2018): Ден за страст со многу емоции кои ќе се појават како ерупција!

Многу страстен ден пред нас е почеток, кој изобилува со емоциите што се исклучително акцентирани и со желба да се појават како ерупција. Денес е можно дека ќе повредите некого или ќе бидете повредени од многу драго лице, многу важно во вашиот живот. Понесени од моќта на ерупцијата, патем ќе се поврзете со некои други работи… Read More Дневен хороскоп за понеделник (30.07.2018): Ден за страст со многу емоции кои ќе се појават како ерупција!

8 нешта за себе кои не е паметно да ги откривате пред колегите на работа

Додека сте на работа, без разлика какви односи сте воспоставиле со дел од колегите, некои нешта за вас, едноставно треба да останат некажани. Прво нешто што треба да го имаме на работното место е професионалност и ненавлегување во лични теми и односи со останатите. Но, некогаш се зближувате со некои од колегите, па неизбежно е… Read More 8 нешта за себе кои не е паметно да ги откривате пред колегите на работа

Топ 3 коктели од лубеница совршени за на плажа

Совршени за топлите денови и за на плажа, овие три коктели ќе ве освежат и ќе ви го поткренат расположението. Коктел од лубеница и лимета За да го подговите овој безалкохолен освежителен пијалак потребно е –3 чаши лубеница сечена на коцки, сок од 2 лимета, мраз и вода. Лубеницата се сечка на мали коцки, се… Read More Топ 3 коктели од лубеница совршени за на плажа

Голем месечен хороскоп, Август 2018

Прочитајте го месечниот хороскоп кој ви го спремивме и откријте што ве очекува во август. Овен Работа – Среќата на работа нема да ве напушти ниту во август, бидејќи планетата Јупитер, од полето на вашата работа ви донесува поволни околности, а стимулативната енергија на сонцето и Лавот, ќе ве прави многу активни и креативни. Новиот… Read More Голем месечен хороскоп, Август 2018

Во една реченица: Зошто луѓето се плашат од вас, според хороскопскиот знак?

Дали сте се нашле во ситуација кога чувствувате дека луѓето се плашат од вас? Која ваша карактерна црта предизвикува немир во нив? Дали оддавате слика на премногу совршена личност или пак имате огромна страст за ставовите што ги браните во животот, што тоа предизвикува несигурност кај соговорниците? Зошто луѓето се плашат од вас во една… Read More Во една реченица: Зошто луѓето се плашат од вас, според хороскопскиот знак?