Еве зошто треба да се чува сапун во секоја соба во домот

Со тек на времето обичните сапуни се заменети со некои од течните варијанти или екстра мирисни парчиња, но сапунот, без разлика каков има облик, засекогаш ќе има свои предности. Иако редовно се гледаат во купатилото, сепак сапуните имаат бројни примени кои воопшто не се однесуваат на хигиената. Која е всушност целта на сапунот? Сапунот е… Read More Еве зошто треба да се чува сапун во секоја соба во домот

Пет совети како на природен начин ќе го подигнете своето но и либидито на партнерот

Желбата за секс или либидо зависи од состојбата на вашиот ум, задоволството со вашиот сегашен партнер, но, се разбира, тоа може да зависи и од физичките аспекти. На следните пет начини, природно можете да го зголемите нивото на либидото и да го подобрите вашиот сексуален живот. Сончеви зраци Ако е сончево, веднаш планирајте еден час… Read More Пет совети како на природен начин ќе го подигнете своето но и либидито на партнерот

Дали е здраво да јадеме ајвар?

Ајварот има голема калорична вредност и уште поголема вкусна вредност, но многу разочарува нутритивната вредност на овој производ. Витамините и минералите не опстојуваат кога се долготрајно термички обработувани на високи температури. Црвената пиперка – главната состојка на ајварот, сама по себе е многу здрав зеленчук. Црвените пиперки во себе содржат многу Витамин Ц, кој покрај… Read More Дали е здраво да јадеме ајвар?

Дали можете да препознаете социопат?

Дон Дрејпер од серијата „Mad Man“ и Френк Андервуд од „House of Cards“ се шармантни, манипулативни луѓе кои се целосно лишени од општествена свест и ги искористуваат другите за лична корист. Сo еден збор, тие се – социопати. Социопати се луѓе кои имаат антисоцијално пореметување на личноста, во поблага или потешка форма. Тие не се… Read More Дали можете да препознаете социопат?

Секс поза која води до подобар оргазам – Edging

Огразмот како што сите знаеме претставува добра работа, но ние ќе ви претставивме нешто што ќе го крене вашиот секс живот на повисоко ниво – Edging. Оваа секс поза е позната по контрола на оргазмот, Edging вклучува доаѓање до точка од која не можете да се вратите, но може да застанете пред да ја преминете оваа тенка линија и да го направите… Read More Секс поза која води до подобар оргазам – Edging

Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

Некои хороскопски знаци подобро функционираат заедно за разлика од другите. Едно истражување докажало дека одредени знаци повеќе ви одговараат од останатите. Астролозите нагласуваат дека улога играат многу важни фактори, како што се возраста и животните планови. Но ѕвездите можат да откријат дали некоја врска ќе биде позитивна и хармонична или комплицирана. Еве кои хороскопски знаци… Read More Идеална комбинација за брак: Овие 9 хороскопски знаци најдобро се сложуваат

10 јога пози за неверојатно подобар сексуален живот

Јогата е добра за сите делови од вашето тело – докажано е дека ја зголемува флексибилноста, го подобрува дишењето, ја зголемува силата во мускулите и го намалува стресот. За среќа, медитативното истегнување исто така значително го подобрува сексуалниот живот со неговите пози. “World Lifestyle” состави инфографик од 10-те најдобри јога пози кои ќе го подигнат… Read More 10 јога пози за неверојатно подобар сексуален живот

Стар руски рецепт: Како да се ослободите од очилата со овие 4 природни состојки

Ова е едноставен рецепт кој секој го има во својот дом. Сите кои носат  очила или леќи знаат дека е тешко и заморно да се направат некои вообичаени работи, ве болат очите од гледање, паѓа концентрацијата итн. Ова е едноставен рецепт кој секој го има во својот дом, проблемот со видот ќе исчезне. Очите се еден… Read More Стар руски рецепт: Како да се ослободите од очилата со овие 4 природни состојки

Дневен хороскоп 25.09.2018

ОВЕН ЉУБОВ: Непотребно инсистирате на лично докажување пред саканата личност. За промена, покажете повеќе суптилност и нежност во блиските средби. РАБОТА: Доколку постојат отежнати околности во деловната средина, немојте да инсистирате на своите првобитни намери. ЗДРАВЈЕ: Потрудете се да ја подобрите концентрацијата. БИК ЉУБОВ: Вашето задоволство зависи од тактиката која ја применувате. Различните ситуации во кои се наоѓате подразбираат… Read More Дневен хороскоп 25.09.2018

Најдобра боја на ѕидови за секоја просторија: Психолог открива како да ја изберете вистинската нијанса

Да ја изберете идеалната боја на ѕидови бара многу труд и посветеност. Кај уредувањето на ентериерот, а особено при изборот на бои за ѕидовите не ја разгледуваме секоја просторија посебно, а токму тоа и треба да го правиме, вели психологот Сели Аугустин. Спалната соба ја “обожува” сината боја Сината боја асоцира на мир и одмор,… Read More Најдобра боја на ѕидови за секоја просторија: Психолог открива како да ја изберете вистинската нијанса