Јапонците ќе исчезнат до 2500 година?

Јапонската популација се намалува побрзо од која било друга. Обединетите нации проценуваат дека од денешните 127 милиони до 2100 година населението ќе падне на 85 милиони, а од јапонското Биро за статистика истакнуваат дека ќе се намали на 100 милиони. Ако продолжи со ваква стапка, до 2500 година веќе нема да има Јапонци. Возраста што… Read More Јапонците ќе исчезнат до 2500 година?

Се маскирал во домаќинка и мамел мажи во кревет, а потоа почнувал ужасот!

32-годишниот Брајан Денемостје од Флорида се облекувал како секси домаќинка, заведувал мажи и ги носел дома, а сега би можел да биде осуден на 10 години затвор. Денемостје е прогласен за виновен за неовластено снимање порно филмови и нивно ширење на интернет. Од 150 мажи, колку што успеал да намами во кревет, барем 80 не… Read More Се маскирал во домаќинка и мамел мажи во кревет, а потоа почнувал ужасот!

Хитлер и Ленин во трка за градоначалничката функција во Јунгар

На локалните избори во перуанскиот град Јунгар, Хитлер се надева дека ќе се врати на власт, а Ленин се обидува да го спречи. Низ целиот град има натписи „Хитлер се враќа“ и „Хитлер е со народот“. Тие се однесува на поранешниот градоначалник Хитлер Алба Санчес, кој беше градоначалник на Јунгар од 2011 до 2014 година.… Read More Хитлер и Ленин во трка за градоначалничката функција во Јунгар

Антихерој на денот – Добил на лото, се навлекол на хероин и почнал да ограбува банки

Џејмс Хејс, кој работел како чувар во 1998 година купил лото-ливче и ги погодил сите бројки. Ја освоил главната премија, која изнесувала 19 милиони долари. Во тоа време, давајќи изјава за „Л.А. Тајмс“ тој изјавил дека со парите ќе купи нова куќа и кола и дека ќе основа семејство со соругата. Хејс тогаш имал 35 години.… Read More Антихерој на денот – Добил на лото, се навлекол на хероин и почнал да ограбува банки

Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

Тие беа во центар на вниманието на светот кога 34-годишната наставничка и мајка на четири деца од Сиетл и нејзиниот 12-годишен ученик ја објавиле својата врска. Откакоја објавиле својата врска многу работи се случиле. Мери Кеј била наставничка и станала најомразена личност во Америка бидејќи го силувала својот ученик Вили Фаулау кој тогаш имал 12… Read More Таа му била наставничка и го силувала кога имал 12 години- потоа се земале, а денес се разведуваат!

Скаменето бебе: Фетус 55 години бил во една жена

Повеќето жени одвај чекаат да завршат со породувањето и да станат мајки. Тоа е еден од тешките моменти и тие се нетрпеливи. Исто така повеќето жени чувствуваат страв кога ќе дојде тој ден и кога треба да се породат. Но и покрај сите силни болки и паника кои настануваат пред и за време на породувањето,… Read More Скаменето бебе: Фетус 55 години бил во една жена

Позирале во нацистички униформи и се пријавиле за „Мис Хитлер“

На руската социјална мрежа ВКонтакте (руска верзија на Фејсбук), неодамна било организирано онлајн натпреварување за избор „Мис Хитлер“, а меѓу финалистките се наоѓале девојки од Германија, Русија, Италија и САД. Администраторите на страницата, која го организирала натпреварувањето, повикале други неонацисти да се вклучат во гласањето и на тој начин да се избере победничката, која требало… Read More Позирале во нацистички униформи и се пријавиле за „Мис Хитлер“

Запознајте ја првата манекенка со Даунов синдром: Сите се воодушевиле кога таа застанала на модната писта

Пред четири години, Розен Стјуарт присуствувала на модна ревија во австралискиот град Бризбејн. Насред гламурозниот настап на манекенките, нејзината ќерка Меделин која има проблеми со говорот, се свртела кон неа и ѝ кажала дека сака да биде модел. 46-годишната Розен дотогаш ја доживувала својата ќерка како помалку “машкуданска” девојка која игра фудбал со момчиња и… Read More Запознајте ја првата манекенка со Даунов синдром: Сите се воодушевиле кога таа застанала на модната писта

Сите полудеа по бурек бургерот: Велат дека е подобар од било кој, а ова се состојките

Хит на Загреб Бургер фестивалот оваа година беше „Бурек Бургер“, како што самото име кажува тоа е комбинација на хамбургер и бурек. На идејата дошол Марин Медак, а се состои од говедско месо, пржен лук, тенко сечен компир, јогурт и краставички сложени меѓу два бурека. Посетителите на фестивалот велат дека е подобар од било кој… Read More Сите полудеа по бурек бургерот: Велат дека е подобар од било кој, а ова се состојките

Вознемирувачко: Наркоманка објави свои фотографии како изгледа дрогирана

Ова е приказна за мајка, која за да им помогне на другите, ги објавувала своите слики на Фејсбук, додека е во деликатна состојба на конзумирање дрога. Станува збор за Мелиса Ли Матор, која смета дека така ќе му покаже на светот колку тоа е лошо и погубно. Друга причина за ваквото нејзино однесување е за… Read More Вознемирувачко: Наркоманка објави свои фотографии како изгледа дрогирана