Хитлеровиот мерцедес оди на аукција

Американските медиуми пишуваат дека на аукцијата возилото кое е целосно обновено може да достигне цена и до

29.12.2017. Ливадџија

Дeдо Мраз пристигна со борбен авион во грчкиот град Лариса

Дeдо Мраз „се приземји” со борбен авион Ф-16 во база во грчкиот град Лариса, и им делеше

29.12.2017. Ливадџија

Последниот од неговото племе, најосамениот човек во Амазонија

Во новата историја, јазикот Таширо имале можност да го слушнат само неколку луѓе. Причината за тоа е

28.12.2017. Ливадџија

Отворен најдолгиот стаклен мост во светот

На височина од 230 метри во Кина е отворен најдолгиот стаклен мост на светот.  Првите кои стапнале

28.12.2017. Ливадџија

„Полски Робинзон Крусо“: Маж спасен после седум месеци талкање во океан

Полски морнар, стар 54 години, спасен е на 25 декември во водите на францускиот остров Реинион, во

28.12.2017. Ливадџија

После 60 години пријателство откриле дека се браќа

Родени на Хаваите 15 месеци еден после друг, се запознале кога во шесто одделение играле фудбал во

27.12.2017. Ливадџија

Најдобрите 7 градови за дочек на Новата година

Ако сте расположени за малку поинаква забава што ќе ве оттргне од скопските магли и преполните кафулиња

27.12.2017. Ливадџија

Тајно копале тунели во мразот за напад на Москва: Откриена американска нуклеарна база на Гренланд

Тајна, напуштена нуклеарна база на Гренланд, која САД ја користеле за време на Студената војна, се појавила

26.12.2017. Ливадџија

Сметката за струја од 284 милијарди долари

Жена од Пенсилванија, САД, ја проверила својата сметка за потрошена електрична енергија на почетокот од месецов и

26.12.2017. Ливадџија

На овој човек чварките му носат милиони

Еден облог од 500 фунти (околу 560 евра) го направила британецот Ник Колман (35) милионер, а верувале

26.12.2017. Ливадџија

Од стомакот на пензионерка од Русија отстранети 150 метални предмети!

Од желудникот на пензионерка од Русија извадени се преку 150 штрафови. Жената има 74 години и во

26.12.2017. Ливадџија

Инвестицијата во Лего коцки е поисплатлива од инвестиција во злато

Британскиот„Телеграф” го анализираше пазарот на злато кој од 2000-та година до денес би ви донел 4.1 процент

24.12.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени