Поради вбризгување опасна состојка му се заканува ампутација на рацете, а него „мува не го лази“

Русинот Кирил Терешин, познат и како „рускиот Попај“ поради своите огромни бицепси, сега се соочува со загрозено

12.12.2017. Ливадџија

Рајан има само 6 години, а веќе заработил 11 милиони долари!

6 годишниот Рајан, водител на популарниот Јутјуб канал Ryan ToysReview, веќе е мултимилионер, пишува Форбс. Имено, Рајан се

12.12.2017. Ливадџија

Јапонците пронашле начин како да ги “избркаат” своите вработени

Јапонците се познати по тоа што неуморно работат, но јапонските работодавци пронашле спектакуларен начин како да ги

12.12.2017. Ливадџија

Пристигнува паметен кондом за подобар секс

Британската компанија го претставила уредот кој ги мери сите аспекти на сексуалниот чин и открива полови болести.

10.12.2017. Ливадџија

Кина гради нов град кој е три пати поголем од Њуjорк

Кина започна да го планира развојот на нов регион наречен Сионган во северната провинција Хебеи кој како

10.12.2017. Ливадџија

Берлин инвестира 1 милион евра во ноќните клубови во градот

Во обид да ја заштити градската ноќна економија, градските власти на Берлин обезбедија 1 милион евра за

09.12.2017. Ливадџија

Селото во Германија што се продава за 125.000 евра

Продажбата на цело село во источната германска сојузна држава Бранденбург привлече повеќе од 40 заинтересирани лица. Селото Алвин

09.12.2017. Ливадџија

Во овие градови туристите трошат најмногу пари

Дубаи e сериозно напред пред сите други градови кога стaнува збор за парите кои ги потрошиле посетителите на

09.12.2017. Ливадџија

Како е да се работи во ”Фејсбук”

Во компанијата „Фејсбук“ нема рутина, според кажувањата на неговите вработени. Се работи во просек како и на

08.12.2017. Ливадџија

Американка пронашла добитен тикет од 500.000 долари

Роса Ибара од Тексас во ранецот на нејзиниот сопруг пронашла добитен тикет од Лотаријата на Вирџинија од

08.12.2017. Ливадџија

Богаташот што одби да плати откуп за киднапираниот внук

Во кината наскоро треба да се појави филмот „Сите пари во светот“ кој повторно фрла светло на

08.12.2017. Ливадџија

Нова верзија на „Руски рулет“ станува сѐ попопуларна во Русија

Во рускиот град Перма секојдневно се практикува опскурна модифицирана верзија на руски рулет во која учесниците пукаат

06.12.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени