Тинеџјерка поради тетоважа го загуби бебето, но и нозете?!

На социјалните мрежи често зборува за своето искуство. Бремена тинејџерка го изгубила бебето и завршила во количка откако под својата десна дојка направила тетоважа. „Морав да минам низ операција во чија прилика од мене извлекоа некои заразни течности. Пиев многу лекови. Имав спонтан абортус и го изгубив синот кој го носев“, истакна. Потоа несреќната девојка… Read More Тинеџјерка поради тетоважа го загуби бебето, но и нозете?!

Затворена „Плажата“ на Леонардо ди Каприо

Тајландските власти соопштија дека плажата, која го прослави филмот „Плажа” со Леонардо ди Каприо, ќе остане затворена на неопределено време, со цел да се санираат штетите од туристите. Првично беше објавено дека на плажата Маја беј ќе им биде забранет пристап на туристи во период од 1 јуни до 30 септември. Сега заливот, кој е… Read More Затворена „Плажата“ на Леонардо ди Каприо

Читала пораки на сопругот без негово одобрение, па сега ќе лежи затвор

Судот во Обединетите Арапски Емирати осудил жена на три месеци затвор затоа што пребарувала мобилен телефон на својот маж, без негово знаење. Нејзиниот сопруг поднел тужба до судот, со обвинение дека неговата жена му ја нарушила приватноста, а потоа било организирано и судење. Судот жената за кратко време ја прогласил за виновна. Во својата изјава… Read More Читала пораки на сопругот без негово одобрение, па сега ќе лежи затвор

Мајката фрлила туку што родено бебе со папочна врвца од петти кат: Детето со неверојатна среќа преживеало

Тек родено бебе кое мајка му го фрлила од тераса на петти кат, преживеало откако што листовите од банана и го ублажиле падот. Откако станарите во зграда во Самут Пракану на Тајланд, слушнале плач кој доаѓал од правецот кај што има плантажи за банани покрај нивната зграда, а таму откриле тек родено бебе како лежи… Read More Мајката фрлила туку што родено бебе со папочна врвца од петти кат: Детето со неверојатна среќа преживеало

Ги одвела учениците на екскурзија, а со еден имала однос во тоалет во авион: Она што потоа следело ќе ве шокира

29 годишната Еленор Вилсон на судијата му рекла не е крива што пред три години, во текот на враќање од екскурзија во Свазиленд, во тоалетот на авион имала секс со ученик, за после да би го убедила дека затруднела со него. Обвинителот на Вирџинија Конрвол тврди дека Вилсон, инаку професорка по физика во средно училиште,… Read More Ги одвела учениците на екскурзија, а со еден имала однос во тоалет во авион: Она што потоа следело ќе ве шокира

Очекување vs. Реалност: Разочарувачки фотки и факти за Сината лагуна во Исланд

Ќе очекувате рај среде недопрена природа каде ќе направите прекрасни фотки, но ќе бидете дел од место опкружено со згради, турканици и луѓе кои ви влегуваат во кадар. Сината лагуна во Исланд е една од најпопуларните и најпосетувани туристички дестинации во оваа земја. Идиличните фотографии оттаму едноставно мамат. Но, во реалноста неретко може да наидете… Read More Очекување vs. Реалност: Разочарувачки фотки и факти за Сината лагуна во Исланд

Египетскиот Фараон Рамзес II добил пасош после 3000 години од неговата смрт и бил дочекан со високи почести на аеродром

Фараонот Рамзес II, освен како египетски владетел, ќе остане запомнет и како првата мумија која добила пасош и тоа речиси 3.000 години после неговата смрт. Сега веќе далечната 1976 година, поради префрлање во Франција, мумијата на фараонот морала да поседува пасош затоа што без тој документ неговите остатоци не можеле да го напуштат Египет. Во… Read More Египетскиот Фараон Рамзес II добил пасош после 3000 години од неговата смрт и бил дочекан со високи почести на аеродром

Бизарно или уникатно: Со пенис насликал портрет на член од жирито!

Канаѓанецот Брент Реј Фрезер (39), во синоќешната емисија на хрватската верзија на „Суперталент“, го оставил жирито во неверување, кога со својот пенис насликал еден од нив, поточно Давор Билман. Перформансот кој го извел натпреварувачот во емисијата на „Нова ТВ“ во Хрватска, ги оставил членовите од житрито во неверување, а портретот завршил на сигурно место. “Прво… Read More Бизарно или уникатно: Со пенис насликал портрет на член од жирито!

Натерале тригодишно девојче да гледа додека му пукаат во таткото: Шетал со ќерката кога го нападнала опасна банда

Тричлена банда го нападнала таткото кој шетал тригодишно девојче и го раниле во нога. Мажот на возраст од 30 години и неговата ќерка биле мета на разбојници додека мирно шетале по улиците на Њујорк. Кога запукале по нив, таткото ја зел својата ќерка и почнал да трча, но бандата ги следела и на крајот ги… Read More Натерале тригодишно девојче да гледа додека му пукаат во таткото: Шетал со ќерката кога го нападнала опасна банда

Убиецот на сопругот на Цеца ќе биде екстрадиран во Србија од Африка

Судот во Јужна Африка донесе одлука да го екстрадира 44 годишниот Добросав Гавриќ, убиец на Жељко Ражњатовиќ – Аркан. Гавриќ, кој е припадник на српското подземје,  во Србија е осуден на 35 години затвор за убиството на Аркан, сопругот на фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ. Тој во Јужноафричката Република е веќе седум години во притвор, каде… Read More Убиецот на сопругот на Цеца ќе биде екстрадиран во Србија од Африка