Ја земал смената на колегата за повеќе да заработи: Во автомобилот му влегол пар, во наредниот момент неговиот брак бил готов

Една омажена Колумбијка, успеала својата вонбрачна афера да ја задржи како тајна повеќе од една година, но потоа ја откри ни помалку ни повеќе туку сопругот и тоа сосем случајно. Имено, Џејми и нејзиниот љубовник Хесус Бариос пред неколку дена се договориле  од Баранкиља каде што живеат, поради претпазливост како и многу пати пред, да… Read More Ја земал смената на колегата за повеќе да заработи: Во автомобилот му влегол пар, во наредниот момент неговиот брак бил готов

Секс скандал го засени почетокот на сезоната на Нобелови награди

Нобеловата награда за литература нема да биде доделена годинава бидејќи телото што ја доделува е зафатено од скандал за сексуално злоставување. Шведски суд денеска го прогласи Жан-Клод Арно, човекот во центарот на секс скандалот, за виновен за силување во 2011 година. Адвокатот на Арно, Бјорн Хуртиг, рече дека ќе поднесат жалба на пресудата во случајот… Read More Секс скандал го засени почетокот на сезоната на Нобелови награди

Малолетници порачуваат дрога од Кина преку интернет

Малолетници од реонот на хрватскиот полуостров Истра откриле начин како да порачуваат дрога од Кина преку анонимни интернет порачки, обајви весникот „Глас Пуле“. Според весникот, ова им овозможува дури и на малолетни деца да дојдат до опасни дроги без улични продавачи, туку порачувајќи ја дрогата од Кина како што се порачуваат, на пример, обични маски… Read More Малолетници порачуваат дрога од Кина преку интернет

Поради овие 14 работи во Иран се добива смртна казна

Само од јануари до сега во Иран се извршени 694 смртни казни, а „Аmnest International“ тврди дека таа бројка ќе оди до 1000 до крајот на годината. Иранските власти тврдат дека се погубени 246 луѓе. „Злочините“ поради кои луѓето во Иран се осуедени на смртна казна за напредните земји се шокантни. Смртна казна со бесење… Read More Поради овие 14 работи во Иран се добива смртна казна

Германец украл морска вода од Италија, па горко зажали: Го приведе полицијата и парично го казни!

Германец, кој овие денови бил на плажа во близина на Трст во својот камион натоварил 24.000 литри морска вода, е приведен од локалната полиција по дојава од граѓани. Тој е казнет со 1.549  евра, а „украденото“ море морал да го врати во заливот во Трст. Полициајта открила дека 48 годишниот германски државјанин кај населбата Баркола,… Read More Германец украл морска вода од Италија, па горко зажали: Го приведе полицијата и парично го казни!

Бизарен предизвик во Шпанија: Жителите на овој град мораат да ослабнат 100 тона, а за тоа имаат сериозна причина

Жителите на градот Нарон, во северозападна Шпанија, имаат голем предизвик – до почетокот на 2020-та година, тие мора да ослабнат 100 тона. Шунка и пржени лигни се исфрлени од менито на стотина жители кои почнале со програмата за слабеење, во тој град. “Луѓето во 21-ви век заборавија дека се создадени за одење”, вели лекарот Карлос… Read More Бизарен предизвик во Шпанија: Жителите на овој град мораат да ослабнат 100 тона, а за тоа имаат сериозна причина

Русинка осомниченa дека изела 30 луѓе

Русинката Наталија Бакшејева (43), која можеби убила 30 луѓе, е обвинета дека го поттикнувала нејзиниот сопруг да ја убие келнерката која флертувала со него. Ако биде осудена, и се заканува казна од 15 години затвор. Нејзиниот сопруг Дмитриј Бакшејев (35), наречен Ѓавол, страда од туберкулоза, па затоа судот подоцна ќе се занимава со неговата вмешаност… Read More Русинка осомниченa дека изела 30 луѓе

Русин на својата ќерка ѝ кренал бизарна надгробна плоча: Работникот на гробиштата мислел дека халуцинира кога ја видел оваа глетка

На гробиштата во рускиот град Уфа минувачите забележале еден бизарен надгробен споменик, кренат за Рита Шамијева која настрадала во 2016. година во сообраќајна несреќа. Имено, споменикот има облик на iPhone. Го нарачал таткото на Рита, Раис. Освен информациите дека сакала да патува и дека имала пријатели во Германија, се друго за покојничката е мистерија. На… Read More Русин на својата ќерка ѝ кренал бизарна надгробна плоча: Работникот на гробиштата мислел дека халуцинира кога ја видел оваа глетка

Исповед: Водев љубов со 14 мажи додека сопругот беше во соседната соба!

Британката Марие Калверт спиела со повеќе од 3000 мажи. Таа, како и незиниот сопруг Бери, го доживуваат сексот како работа одвоена од љубовта. Поради своите страсти кон сексот и менување на партнерите, парот пред 17 години отвориле свингерски клуб кој до денес упсешно работи. Марие и нејзиниот сопруг Бери, отвориле свингерски клуб во 1997 година… Read More Исповед: Водев љубов со 14 мажи додека сопругот беше во соседната соба!

Вила во која престојувал Хитлер денес е туристичка атракција за ултрадесничарите

На баварските Алпи има една куќа за одмор изградена во 1916 година. Младиот Адолф Хитлер на почетокот од 20-тите години на минатиот век минувал доста време на тоа место, но не му се допаднала промената на сопствениците. Затоа книгата „Мојата борба“ не ја завршил на тоа место, каде што почнал со пишување, но сиот приход… Read More Вила во која престојувал Хитлер денес е туристичка атракција за ултрадесничарите