Белгиска манекенка ги покажала интимните делови во една од најпознатите џамии во светот (фото)

Белгиската манекенка која минатата година била притворена од полицијата во Египет бидејќи позирала гола пред древните храмови нешто слично направила и во Турција. Овој пат во Аја Софија ја подигнала бурката и го покажала меѓуножјето, а фотографиите од полуголата жена предизвика згрозување во јавноста. Дваесет и шестгодишната Мариса Папен, која себеси се опишува како слободен… Read More Белгиска манекенка ги покажала интимните делови во една од најпознатите џамии во светот (фото)

Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Маж (54) е осуден во Германија на 12 ипол години затвор за обид за убиство, зошто ставал отров во храната за бебиња и возрасни. Обвинетиот признал дека на полиците од супермаркетите и малопродажните мест во градот Фридрихсхафен минатата година ставал тегли со храна полни со отров и им ги нудел на потрошувачите. Исто така признал… Read More Монструм ја труел храната за бебиња во продавница: Во секоја тегличка имало доволно отров да убие, а мотивот е неверојатен

Им рекол на крадците да дојдат кога ќе има повеќе пари, па ги чекала и полицијата

Сопственик на продавница на електронски цигари во белгискиот град Шарлоа спречил грабеж на својот дуќан така што на крадците им рекол да се вратат кога ќе има повеќе пари во касата, а тие го послушале. Ројтерс пренесува наводи на телевизијата РТЛ, дека крадците во дуќанот тогаш веќе биле пречекани од полицајци кои ги привеле. –… Read More Им рекол на крадците да дојдат кога ќе има повеќе пари, па ги чекала и полицијата

На роденденската прослава на ова 6 годишно дете не се појавил никој, но подоцна го доби најубавиот подарок!

Теди Мацини повикал 32 ученици од неговиот клас на прослава за неговиот 6 роденден кој требало да се прослави во една пицерија. Неговата мајка Сил очекувала десетина негови другарчиња со родителите да се појават на забавата во ресторанот, но не се појавил ниту еден од нив. Сил за каналот ABC 15 Arizona раскажала дека некои… Read More На роденденската прослава на ова 6 годишно дете не се појавил никој, но подоцна го доби најубавиот подарок!

Обожавателка го тужи Били Ајдол, бидејќи не ја поминале ноќта заедно

Рок ѕвездата Били Ајдол може наскоро да се појави на суд поради бизарно обвинување од обожавателка. Имено, Џулијана Берг во октомври 2016-та присуствувала на концертот на пејачот во Лас Вегас, се наведува во тужбата, а истата ја поднесува, бидејќи Ајдол ѝ ветил дека по концертот ќе ја помине ноќта со неа. Тоа, сепак, не се… Read More Обожавателка го тужи Били Ајдол, бидејќи не ја поминале ноќта заедно

За две години „изел“ 122 шајки

Лекари во главниот град на Етиопија, Адис Абеба од желудник на 30-годишен пациент извадиле 122 шајки и уште некои остри предмети. Пациентот веќе 10 години имал ментални проблеми и пред две години престанал со терапија со лекови. Според лекарите тоа било најверојатно причина за почеток на „конзумирање такви предмети“. Освен 122 шајки долги по 10… Read More За две години „изел“ 122 шајки

Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

Додека Хоакин ел Чапо Гузман го чека судењето во високообезбедениот затвор во Њујорк, неговата сопруга Ема Коронел Аиспуро на социјалните мрежи објавува фотографии кои сведочат за животот полн со луксуз. На фотографиите често може да се види Ема облечена во костим за капење, но и во тесни фармерки, со чанти и обувки со високи потпеци со… Read More Наркобосот Ел Чапо во затвор, а неговата сопруга ужива во луксуз

Казни за бугарските градоначалници ако не се справуваат со загадениот воздух

Бугарија воведува строги казни за градоначалниците кои нема да се справат со загадувањето на воздухот. Во Законот за чистота на атмосферскиот воздух е додена и мерката која гласи: Доколку во некоја општина анализите покажат дека воздухот е загаден повеќе од дозволеното градоначалникот ќе добие парична казна од 2 500 до 5 000 евра. Градоначалниците имаат… Read More Казни за бугарските градоначалници ако не се справуваат со загадениот воздух

Иако е на 30 километри од брегот – на овој остров никој не смее да му се приближи

Островот Кеимада Гранде се наоѓа на околу 30 километри од брегот на Бразил, но на него е забрането да стапнете со нога, а за тоа постои многу добра причина. Причината се крие во неговото второ име – Островот на змиите (или Змиски остров). Иако има површина од само половина квадратен километар, на него живеат од… Read More Иако е на 30 километри од брегот – на овој остров никој не смее да му се приближи

Се омажив за таткото на мојата најдобра другарка: Сега сум и маќеа иако сум и помлада од неа

Тејлор (27) преку својата најдобра пријателка Аманда (30) го запознала Керн Лиман (52) и меѓу нив двајцата светнала искра. Можеби тоа и не би било ништо необично, ако Керн не бил таткото на нејзината приајтелка Аманда. Била тоа љубов на прв поглед, а по пет години врска тие се венчале. „Кога се запознавме, работев со… Read More Се омажив за таткото на мојата најдобра другарка: Сега сум и маќеа иако сум и помлада од неа