Како укинувањето на интернет неутралноста може да влијае врз вас?

Денес, Федералната комисија за комуникации на Америка гласаше за укинување на серија закони поставени од истата комисија

16.12.2017. Ливадџија

За круната што и паѓа на Ангела Меркел

Побарајте од Европеец да ви покаже за силно и стабилно лидерство и до оваа недела тој ќе

27.11.2017. Ливадџија

До кога ќе слушаме како шумат шумите?

Во последните години се соочуваме со се` поголемо уништување на македонските шуми; огромни површини на шуми се

23.11.2017. Ливадџија

Зошто раскинувањата се сега уште потешки отколку во минатото…

Последен пат кога поминав низ прописно раскинување, имав Nokia 3210 и тоа не го кажувам на ироничен

21.11.2017. Ливадџија

Ако Саудиска Арабија се реформира, што ќе се случи со исламистите?

Пред извесно време, алжирски карикатурист познат како Ле Хиц ја сумираше ситуацијата во Саудиска Арабија со неколку

20.11.2017. Ливадџија

Како полу-образована техничка елита не доведе до работ на хаосот?

Една од најголемите загатки во врска со нашата актуелна ситуација со лажните вести и претворањето на социјалните

20.11.2017. Ливадџија

Пучот не е вистинскиот одговор за Зимбабве

Нема сомнеж дека настаните од последните 48 часа во Зимбабве го означуваат почетокот на крајот на владеењето

17.11.2017. Ливадџија

Што сега за жртвите од Босна откако ќе се затвори судот во Хаг?

Како што привршува судењето на генералот Ратко Младиќ, главниот командант на силите на босанските Срби за време

16.11.2017. Ливадџија

Брисел ќе мора да се справи и со Каталонија покрај Брегзит

Појавата на Маријано Рахој во Барселона, поттикнувајќи ги шпанските националисти да се мобилизираат, дојде 24 часа откако

15.11.2017. Ливадџија

Зошто нео-фашистите имаат голем изблик во Полска

Како во секоја земја во Европа, исто и во Соединетите Американски Држави - Полска веќе долго време

14.11.2017. Ливадџија

Нема Доналд Трамп, туку севернокорејците ќе го симнат Кин Јонг Ун од престолот

Од кој се плаши најмногу Ким Јонг? Не е Трамп, не е Кси, ниту Путин, туку од

13.11.2017. Ливадџија

Пред една година Трамп беше херој на десницата во Европа. Повеќе не е…

Пред една година, западните демократии се опоравуваа од најголемиот политички шок со децении. Американските гласачи штотуку направија

12.11.2017. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени