Од магаре на коња!

Ја не се поистоветују сас Дон Кихота, не затој што немам своега коња или витешки идеали, него затој

04.08.2017. Ливадџија

УКИМ дисперзирани факултети во странство

Денес Министерката за образование и УКИМ најавија отварање на дисперзирани факултети во три држави: САД, Германија и

31.07.2017. Ливадџија

Жиголо

Цел ден размислувам како да заработам пари. Низ глава ми поминаа милион идеи. Од изработка на накит,

28.07.2017. Зоран Стојановски

Дипломати – клативрати

Нешто околу дипломатските пасоши. Треба малку пореално и похумано да се проценуваат работите. Еднодневниот министер на полицијата,

24.07.2017. Бошко Нацевски

Затворе фабриката за црвени ленти во Подмочани

Вчера во Подмочани престана да работи фабриката за црвени ленти што произведувеше ленти есклузивно за потреба на

21.07.2017. Ливадџија

Суперкуп за Супер-глуп 2017

На помалку од еден месец до одигрувањето на Суперкупот во Скопје помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид,

17.07.2017. Булеварко

Хипокритова заклетва

Читам по интернетов за тој гинекологот што лажел пациентка дека е бремена а која уствари не била

14.07.2017. Ливадџија

Блажените грешни чеда

Кога пред години читав во некои стари хроники за развратот што завладеал во македонските манастири и црковни

10.07.2017. Бошко Нацевски

Сакам те, Индијо моја!

Спремам понекад пилетину сас ориз у кари и Индиски ораси. Никој не ми га еде. Не иде

07.07.2017. Ливадџија

Извадок од последниот извештај на грчката тајна служба

Од сигурни извори, веќе подолго време, ни стигаат информации дека несовесни туристи за кои постојат сериозни индикации

03.07.2017. Митко Бојаџиски

Служители и службеници

Знаете ли колкава атракција е да сретнете православен свештеник на улица во Скопје? Јас ќе ви кажам:

30.06.2017. Ливадџија

Венчаница

Имав многу убава венчаница!!! ТОП!!! Во тоа време само што почна да се носи чипка од Дубаи,

23.06.2017. Ирма
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени