Референт за продажба – Алфа Електроник

Поради зголемен обем на работа, Алфа Електроникvод Битола има потреба од работници на место продавач со основни

27.03.2018.

Асистент за продажба – Моника ДОО

Компанијата Моника доо од Скопје има ланец на продавници низ цела Македонија, во која се продава се

26.03.2018.

Можност за стипендија од 1000 евра: Интелектуална игра за тандем стипендии DerzhaWIN!

Годинава Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ со нов предизвик за матурантите! Наместо класичното тестирање за стипендии,

25.03.2018.

Повик за учество на меѓународен стрип-натпревар во Полска

Description The contest is held annually by the International Festival of Comics and Games in Łódź, Poland. The

22.03.2018.

Козметичарка – Цвет на животот

Салонот за убавина и здравје ,,Цвет на животот''- Скопје, има потреба од козметичарка со работно искуство! Плата:

16.03.2018.

Key account manager – P&G

SALES - KEY ACCOUNT MANAGER, SERBIA Description Did you know that at P&G, in Sales department you can lead

16.03.2018.

Готвач – Интерактиве солутионс

Ние сме The Vault, кафе (snack) бар во центарот на Охрид. Потребен е готвач за подготовка на

15.03.2018.

Стипендии за мастер студии на универзитетот „Леиден“ во Холандија

The Leiden University Excellence Scholarship Programme (LExS) is open to outstanding  Non-EU/EEA students enrolling in a full-time

08.03.2018.

Конкурс за Фулбрајт студентската програмата за академската 2019-2020

Министерството за образование и наука информира дека во тек е конкурс за учество во Фулбрајт студентската програма,

06.03.2018.

Целосни меѓународни стипендии за Универзитетот Вестминстер

Brief description: Westminster’s Full International Scholarships are the University’s most competitive scholarships that are open to international students

01.03.2018.

Постдипломски стипендии за интеранционални студенти на Универзитетите во Турција

Türkiye Scholarships are intended for candidates from selected countries all over the world who want to pursue

27.02.2018.

Стипендии „Емили Баутми“ за интернационални студенти во Франција

Sciences Po created the Emile Boutmy Scholarships after the founder of Sciences Po in order to attract

25.02.2018.
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени