Боксуваше неспортски, па публиката влета да го тепа…

На еден кикбокс натпревар во Париз, публиката ретко како кога, имаше можност да влета на рингот и да поделат и тие по неколку тупаници. Имено, кикбоксерот од Холандија, Мертел Гохарт, направи еден неспортски потег со тоа што го удри противникот од позади по огласувањето на ѕвончето. Ова не помина добро кај публиката, која реши дека… Read More Боксуваше неспортски, па публиката влета да го тепа…

Борба за партнер: Нема што сакаш туку што мора!

Љубомората или желбата за доминација понекогаш се и’ погрешен потег. Една жена на забава била љубоморна додека еден пар тацувајќи одлично се забавувал. Кутриот маж, од една динамична игра наеднаш морал да се препушти на „стискавецот“ на љубоморната пријателка… (330) 00

Еве како да си изградите примитивен базен во дворот, во бавчата, во нивата…

Пред да почнете да хејтате за нешто во видеото, ајде да видиме со што работат младичите. Значи, они со бамбус, вие можете со некој друг тип на дрво, мачкаат со глина најверојатно, глина има и кај нас, остават да се исуши за да не пропушта и после само полнат со вода. Ако некој од вас… Read More Еве како да си изградите примитивен базен во дворот, во бавчата, во нивата…

Дали микробрановите печки ги уништуваат витамините во храната?

Многу луѓе избегнуваат да ги користат микробрановите печки, плашејќи се како тие влијаат на молекуларната структура на храната, арно ама, најновите истражувања носат некои докази кои може и да ве изненадат… (74) 00

Вознемирувачко Видео: На билдер му пукнал мускулот од премногу хемија

Посетата на теретана е една добра и здрава навика, но се додека не почнете да конзумирате хемија (протеини, карнитин итн.) . Сепак еден бодибилдер не сакал тоа да го свати па почнал да зема хемија повеќе одколку што е дозволено. На тој начин тој си направил проблем со што мускулот на раката едноставно му пукнал.… Read More Вознемирувачко Видео: На билдер му пукнал мускулот од премногу хемија

Двајца браќа излегоа на шоуто „Шпанија има талент“, а потоа ја кренаа цела публика на нозе!

Досега сме посведочиле на многубројни најразлични таленти во секоја земја каде што се одржува ова шоу, но ретко кои натпреварувачи успеваат да ја дигнат целата публика на нозе и да предизвикаат овации и воодушевување кај присутните. Погледнете го настапот на овие двајца браќа на „Шпанија има талент“ кои ги собраа сите симпатии како на публиката… Read More Двајца браќа излегоа на шоуто „Шпанија има талент“, а потоа ја кренаа цела публика на нозе!