Кренала сукња, па извела неверојатна кражба

Кога ќе погледнете како тоа го извела вилицата ќе ви се зачука на подот. Една од најдобрите одлики на кратците е храброста, спретноста и итрината. Оваа жена ги поседува сите три одлики бидејќи за 13 секунди успеала да украде плазма телевизор. Оваа снимка дошла од Костарика и на неа се гледа жена која става голем… Read More Кренала сукња, па извела неверојатна кражба

Моментот кога 350.000 работници дознаваат дека ќе им биде покачена платата (видео)

Додека Џеф Безос – убедливо најбогатиот човек на светот, продолжува да се богати, илјадници вработени во неговата компанија Amazon протестираа против лошите услови и бараа поголема плата. Тој факт го претвори Безос во константна мета на критики на јавноста, па на крајот главниот извршен директор на Amazon немаше избор освен да попушти под притисокот и да ја зголеми… Read More Моментот кога 350.000 работници дознаваат дека ќе им биде покачена платата (видео)

Возач на стара Буба на улична трка ги понижи сопствениците на Порше, Ламборџини и Нисан

Во наредното видео главната улога ја игра една стара „Буба“… Сите мислеле дека овој стар автомобил нема шанса против моќните модели на Порше, Ламборџини и Нисан, но не испаднало баш така. Оваа снимка покажува дека сите „Буби“ не се исти. Погледнете го видеото… (653) 00

,,Запиши ме или пукам” – тинејџер и се закани со пиштол на професорка (ВИДЕО)

Видеото во кое тинејџер со пиштол и се заканува на професорка ја потресе целата франџуска јавност, реагираше и претседателот Макрон. Француски тинејџер (15) е обвинет за насиле напад со предумисла откако во средното училиште во париското предградие Кретеј донел лажен пиштол и и го вперил на професорката. Еден од неговите соученици го сними инцидентот и… Read More ,,Запиши ме или пукам” – тинејџер и се закани со пиштол на професорка (ВИДЕО)

Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

На интернет често можеме да наидеме на слатки снимки со бебиња. Ова видео не насмеа и ни го разубави денот, а сигурни сме дека и вие ќе се воодушевите. Станува збор за малечко девојче кое се качило на маса, а таткото и зборувал да слезе. Таа не сакала да го послуша туку наместо тоа се… Read More Видео кое ќе ви го разубави денот: Погледнете како ова бебе се кара со таткото затоа што мора да слезе од маса

Видео: Туристка загина снимајќи селфи!?

Туристката Сандра Да Коста Македо загинала во намерата да направи што подобра селфи фотографија. Сандра намерата да сними што по атрактивно селфи ја плати со својот живот. На работ на балконот на еден хотел во панама на 27 кат Сандра држејќи селфи стап во рака се обидувала на направи што подобра фотка. Но, во еден… Read More Видео: Туристка загина снимајќи селфи!?

Навежбан удар

Ова е проблем на сите потези во контактните спортови. Колку и да се навежба некој потег, доаѓа време кога тој треба вистински да се проба. А тоа не испаѓа секогаш како на генералната. (44) 00

Емотивниот момент во кој сопственикот си го наоѓа изгубеното куче, кое веќе 3 години живее како скитник

Ова е прекрасниот момент во кој кучето Ѓорѓи повторно се сретнува со неговиот сопственик по три години, откако се изгубило. Гиорги Березиани го изгубил своето сакано милениче во 2015 година. Три години ги чешлал улиците на грузискиот главен град Тбилиси и објавувал постери за било какви информации за кучето. По неколку лажни траги, Гиорги овој… Read More Емотивниот момент во кој сопственикот си го наоѓа изгубеното куче, кое веќе 3 години живее како скитник

Што може да направи група амиши за 9 часа

Видеото е снимано во еден ден, почнуваат во 7 часот, завршуваат во 17 часот, во 12 имаат еден час пауза за ручек. Предизвикот е: да се направи штала. Затоа што се Амиши, нормално нема ништо од алат на струја. Три, четири, старт! (73) 00