Залачиња „Крвава Мери“

Постои ли подобро предјадење за коктел забава од коктел во облик на предјадење? Ова предјадење слободно можеме

14.10.2015. Ливадџија

Пита за 15 минути

Состојки: 500 г готови кори (15 вкупно на број) 1 китка блитва 500 г урда малку сол, бибер, оригано, лук во

11.10.2015. Евангелија Стојевска

Највкусни ќебапи и лепче

Научете како да подготвите супер ќебапчиња и специјално лепче. Состојки: 750 грама телешко месо 250 грама овчо месо 1 лажица сол 1

08.10.2015. Ливадџија

Слатки и солени кроасани

Класичниот француски појадок не се приготвуа лесно, но трудот секако ќе ви се исплати. Денес ви претставауваме

06.10.2015. Ливадџија

Направете помфрит како тој од рестораните

Помфритот е идеален додаток на главното јадење, но исто така е и одличен како закуска додека го

04.10.2015. Ливадџија

Емотивен глад

Од каде всушност нам ни доаѓа чувството на глад? Дали се појавува веднаш/нагло или постепено? Ви кркорат ли

29.09.2015. Билјана Ристеска

Пилешка тава со пире

Состојки: 500 г компири (излупени и исечкани) 25 г путер 100 мл млеко 50-60 г кашкавал (рендан) 1/2 страк праз 1-2 перца млад

28.09.2015. Ливадџија

Похован кромид

Потребни намирници: 2 јајца 750 мл млеко 0,5 кафена лажичка сол Масло за пржење 375 мл пиво 240 гр брашно 3 глави кромид Ги исипуваме

25.09.2015. Ливадџија

Сендвич со ѕаѕики, цвекло, коморач и леблебија

Ако сакате нешто што има светол, летен изглед, а кога ќе го вкусите едноставно да „паднете во

22.09.2015. Ливадџија

Лиснати триаголници со кајмак

Состојки: 600 г брашно 200 мл млака вода 200 мл млеко 1 јајце 2 лажички сол 50-100 г путер (за премачкување) 100 г кајмак Подготовка: 1.Помешјате

19.09.2015. Ливадџија

Најдобриот рецепт за полнети јајца

Одлично предјадење, со кое можете да експериментирате, барем кога станува збор за употребата на состојки. Состојки: - 5 јајца -

16.09.2015. Ливадџија

Запечени пица макарони

Потребни состојки: - 400 гр макарони - 300 гр шампињони - 100 гр шунка - произволна количина кашкавал - кечап - сирење - малку

13.09.2015. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени