Колачи како лижавчиња

Бомбиците се омилени колачиња оти брзо се подготвуваат, а не се ниту скапи. Со малку труд и

25.06.2015. The Chef

Видео рецепт: Рибја чорба

Рибја чорба! Ова е чорба која ја загрева душата и во неа можете да уживате во било

25.06.2015. The Chef

Кој е најдобриот начин за приготвување пилешко?

За пилешкото не е потребен некој посебен вовед. Еден од најупотребуваните продукти и сигурно еден од најпопуларните

22.06.2015. The Chef

Видео рецепт: Цезар салата

Летната сезона е карактеристична по салатите, но понекогаш сакате свеж вкус на зелени лисја и зеленчук збогатен

20.06.2015. The Chef

Видео рецепт: Лазањи

Сите знаеме како се прават лазањи и луѓето на кои тие не им се допаѓаат се навистина

18.06.2015. The Chef

Брускети со зеленчук

Тиквичките убаво измијте ги,исечете ги накоцки, а пиперките исчистете ги па и нив исечете ги на коцки.На

15.06.2015. The Chef

Печено пиле во сланина

Исчистете го пилето, посолете го во внатрешноста и од надвор и обвиткајте го со тенки парчиња сланина.

12.06.2015. The Chef

Пита од бајат леб и сирење

Сирењето, јајцата, киселото млеко, јајцата и киселата вода измешајте ги и направете смеса од нив. Потоа на

09.06.2015. The Chef

Лут сос за шпагети

Исецканиот кромид и лук се ставаат на загреано масло и се пропржуваат. Се става и димената сланина

05.06.2015. The Chef

Oмлет под капак

Овој рецепт ни го испрати нашиот посетител Илија Мицевски. За ова јадење потребни ви се следните состојки: >

02.06.2015. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени