Калориите на минимум – Пикадиљо

Заканата од екстра килограми, сега може да сметаме за мината. Погледнете како внимавањето на изгледот може да

10.07.2015. The Chef

Fantasy мусака

Ова е вистинско, ултимативно гурманско уживање! Само погледнете го начинот на подготовка, и можете да си претпоставите

07.07.2015. The Chef

Тофу бургер со печурки

Природата ни подарила милиони вкусови и мириси и оставила на нас да се инспирираме и да ги

04.07.2015. The Chef

Пржен сладолед

Сладолед? Пржен? Зарем сладоледот не треба да биде ладен? Па, како тогаш може да се пржи? Повеќето

01.07.2015. The Chef

Бабини панцероти

Луѓето кои јадат, а особено оние кои готват со тесто, знаат дека разликата помеѓу пита со јаболко,

28.06.2015. The Chef

Колачи како лижавчиња

Бомбиците се омилени колачиња оти брзо се подготвуваат, а не се ниту скапи. Со малку труд и

25.06.2015. The Chef

Видео рецепт: Рибја чорба

Рибја чорба! Ова е чорба која ја загрева душата и во неа можете да уживате во било

25.06.2015. The Chef

Кој е најдобриот начин за приготвување пилешко?

За пилешкото не е потребен некој посебен вовед. Еден од најупотребуваните продукти и сигурно еден од најпопуларните

22.06.2015. The Chef

Видео рецепт: Цезар салата

Летната сезона е карактеристична по салатите, но понекогаш сакате свеж вкус на зелени лисја и зеленчук збогатен

20.06.2015. The Chef

Видео рецепт: Лазањи

Сите знаеме како се прават лазањи и луѓето на кои тие не им се допаѓаат се навистина

18.06.2015. The Chef

Брускети со зеленчук

Тиквичките убаво измијте ги,исечете ги накоцки, а пиперките исчистете ги па и нив исечете ги на коцки.На

15.06.2015. The Chef

Печено пиле во сланина

Исчистете го пилето, посолете го во внатрешноста и од надвор и обвиткајте го со тенки парчиња сланина.

12.06.2015. The Chef
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени