Запечени палачинки со шунка и сирење

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: - 10 палачинки - 10 листови шунка - 200гр сирење - едно јајце - 200мл јогурт - кечап, оригано, зачин по

01.11.2015. Ливадџија

Лиснато тесто со мелено месо и фета сирење

Ова јадење можете слободно да го приготвите и послужите како главно јадење кое ќе го одушеви секој

29.10.2015. Ливадџија

Нутела колач во чаша, готов за 3 минути

Доколку сте љубител на Нутела и на брзите и едноставни рецепти, овој десерт е како создаден за

26.10.2015. Ливадџија

Свински котлети со пиво

Пивото одлично се комбинира со зачинети јадења од која било светска кујна. Кога користите пиво за готвење,

23.10.2015. Ливадџија

Карамелизирано свинско

Иако кај нас мешањето на месо и шеќер (или мед) не е многу популарно, ниту пак традиционално,

20.10.2015. Ливадџија

Мафини од стар леб

Уште еден одличен начин да го искористите стариот леб. Состојки: 200 г. стар леб 150 г. шампињони 100 г. шунка 70 г.

17.10.2015. Ливадџија

Залачиња „Крвава Мери“

Постои ли подобро предјадење за коктел забава од коктел во облик на предјадење? Ова предјадење слободно можеме

14.10.2015. Ливадџија

Пита за 15 минути

Состојки: 500 г готови кори (15 вкупно на број) 1 китка блитва 500 г урда малку сол, бибер, оригано, лук во

11.10.2015. Евангелија Стојевска

Највкусни ќебапи и лепче

Научете како да подготвите супер ќебапчиња и специјално лепче. Состојки: 750 грама телешко месо 250 грама овчо месо 1 лажица сол 1

08.10.2015. Ливадџија

Слатки и солени кроасани

Класичниот француски појадок не се приготвуа лесно, но трудот секако ќе ви се исплати. Денес ви претставауваме

06.10.2015. Ливадџија

Направете помфрит како тој од рестораните

Помфритот е идеален додаток на главното јадење, но исто така е и одличен како закуска додека го

04.10.2015. Ливадџија

Емотивен глад

Од каде всушност нам ни доаѓа чувството на глад? Дали се појавува веднаш/нагло или постепено? Ви кркорат ли

29.09.2015. Билјана Ристеска
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени