Брускети со зеленчук

Тиквичките убаво измијте ги,исечете ги накоцки, а пиперките исчистете ги па и нив исечете ги на коцки.На

15.06.2015. The Chef

Печено пиле во сланина

Исчистете го пилето, посолете го во внатрешноста и од надвор и обвиткајте го со тенки парчиња сланина.

12.06.2015. The Chef

Пита од бајат леб и сирење

Сирењето, јајцата, киселото млеко, јајцата и киселата вода измешајте ги и направете смеса од нив. Потоа на

09.06.2015. The Chef

Лут сос за шпагети

Исецканиот кромид и лук се ставаат на загреано масло и се пропржуваат. Се става и димената сланина

05.06.2015. The Chef

Oмлет под капак

Овој рецепт ни го испрати нашиот посетител Илија Мицевски. За ова јадење потребни ви се следните состојки: >

02.06.2015. Ливадџија
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени