Потпечени печурки со кашкавал

Ако се размислувате што да зготвите за појадок или вечера без да трошите многу време и пари, а да биде топло и вкусно, тогаш овој рецепт може да го искористите во секоја пригода, па дури и како прилог или мезе на трпезата. Потребни состојки: – 50 гр. печурки – свеж кромид – едно чешне лук… Read More Потпечени печурки со кашкавал

Вкусот на ориентот – Лахмаџун

Во летните денови кои се пред нас ви препорачуваме да пробате нешто вкусно и ориентално. Ако досега сте немале прилика да пробате турска пица, позната како лахмаџун, време е да го сторите тоа. Еве уште подобра идеја како да се искористи убавото време – поканете го друштвото и покажете се како вистински експерт во кујна. Подготовката на… Read More Вкусот на ориентот – Лахмаџун

Крофни од кои тече чоколадо

Churro крофни се познат шпански рецепт кој е навистина едноставен и лесен за подготовка. Овојпат тајната состојка е чоколадото кое се наоѓа во средината и кое ќе истече штом го гризнете првото залче. Ако сте љубители на благото, ова е рецепт кој дефинитивно треба да го испробате… Состојки – ¼ чаша путер, на коцки –… Read More Крофни од кои тече чоколадо

Мезе на денот: ѕаѕики по оригинален рецепт

Вкусното грчко ѕаѕики на кое никогаш не можеме да му одолеете, конечно може да го подготвите дома. Без тајни состојки, брзо и лесно. Потребно ви е: – 400 ml цврст јогурт – 4 краставици – 2 чешниња лук – 2 лажици маслиново масло – ½ лимон – Сол, бибер – Малку копар, по желба 1. Краставиците… Read More Мезе на денот: ѕаѕики по оригинален рецепт

Рецепт за оригинален бурек како од пекара

Ако сакате да го изненадите семејството како врвен мајстор, подгответе бурек од кој ќе замириса целата куќа. За појадок, ручек или вечера, домашниот бурек е асоцијација за сочен и вкусен специјалитет коj го обожаваат сите генерации. Потребни состојки за бурек по оригинален рецепт: – 500g кори за пита – 300g сирење – 250ml вода –… Read More Рецепт за оригинален бурек како од пекара

Маринада со која секое месо ќе биде повкусно

Тајната за вкусно и сочно месо според најдобрите готвачи на светот се крие во маринадата за месото. Маринирањето на месото е начин со кој тоа се остава да отстои во посебна смеса, добивајќи посебен вкус и впивајќи ги зачините кои сте ги додале. Следната маринада е одлична за секаков вид месо, се прави навистина едноставно,… Read More Маринада со која секое месо ќе биде повкусно

Чоколаден ролат со банана и бисквити

Вкусниот ролат збогатен со сочниот шмек на овошје е идеален за сите љубители на слатките, од најмлади до најстари. Се подготвува брзо, лесно и без печење. Потребни состојки: – 250g маргарин – 300g мелени бисквити – 150g шеќер во прав – 4 јаболка – 3 пасирани банани – 4 цели банани – 100g чоколадо за… Read More Чоколаден ролат со банана и бисквити

Ова е рецептот за сараевски ќебапи

Надалеку прочуените сараевски ќебапи сега можете да ги подготвите дома за ручек и да ги споделите со семејството или пријателите. Искусните готвачи велат дека подготовката не е ни малку комплицирана, но најважно е месото да биде квалитетно и смесата да отстои некое време. Следете го ова упатство и сигурно нема да погрешите. Состојки: – 1,5… Read More Ова е рецептот за сараевски ќебапи

Совршено тесто за пица и фурнаринки

Барате рецепт за совршено пица тесто кое ќе може да го искористите и за фурнаринки со кашкавал? Имаме еден брз предлог кој може да се модифицира според вкусот и потребата. Состојки: – 250ml топла вода – 2 ¼ лажички сув квасец – 1 лажица мед или шеќер – 2 лажички сол – 2 лажички маслиново… Read More Совршено тесто за пица и фурнаринки

Крушевско топено сирење

Од мноштвото вкусни македонски традиционални рецепти, ние за денес избравме да ви го представиме ова вкусно мало тавиче. Крушевско топено сирење, прсти да излижеш. Потребни состојки: – 400 мл доматно пире – 500 гр сирење (по можност овчо) – 200 гр павлака – 150 гр кашкавал – двопек – маслиново масло Начин на подготовка: Во… Read More Крушевско топено сирење