Тартар сос

Потребно: - 300гр мајонез - 3-4 рендани кисели краставички - 1 варена жолчка - 2 мали лажички бело вино - по желба

06.06.2017. The Chef

Печени палачинки со младо сирење

Состојки За палачинките: - 500 г екстра бело брашно од Жито Лукс - 3 дл млеко - 1 јајце - 1 лажица

03.06.2017. The Chef

Направете домашен крцкав ѓеврек

Состојки: - 500-600 гр брашно - 300 мл млака вода - малку масло - 30 гр квасец - 5 лажици шеќер - сусам Подготовка: Квасецот

30.05.2017. The Chef

Капрезе пилешко

Домати приготвени во балсамико се перфектниот комплимент на ова пилешко со кашкавал. Состојки: - 1 лажичка ладно цедено маслиново

27.05.2017. The Chef

Руски чајни бомбици- Десерт готов за 15 минути

Состојки: - 1 шолја путер - 1 лажичка ванилин екстракт - 6 лажици шеќер во прав - 2 шолји брашно - 1

23.05.2017. The Chef

Селска пита

Состојки: За долниот слој: - 500 гр мешано мелено месо - 1 главица кромид - 2 чешниња лук - 2 моркови - 1

20.05.2017. The Chef

Пилешко со шафран

Вкусно, ново и интересно. Ако сакате малку да го смените вкусот на вашето секојдневие ова ви е

16.05.2017. The Chef

Направете брзи домашни панцероти

Состојки: - 2 чаши брашно - 1 чаша јогурт (или кисело млеко) - малку сол - 1 прашок за печиво - 1

13.05.2017. The Chef

Диетална чорба со леблебии – вкусен и здрав оброк!

Состојки: - 160 гр леблебии - 1 мала главица кромид - половина чешне лук - киселец - 300 гр пасиран домат - 8

09.05.2017. The Chef

Мексикански начос

Додадете нов вкус на помфритот!!! Состојки: - ½ килограм компири, исечкани и испржени како за помфрит - 250 гр грама

06.05.2017. The Chef

Помфрит од тиквички

Состојки: - 500 грама тиквички - 2 јајца - Презла - Пармезан - Сол и бибер - Лут буковец За сос: - 1 конзерва домати -

02.05.2017. The Chef

Макало со тиквички

Состојки: 1 поголема тиквичка 180 мл кисела павлака 1/2 китка магдонос 4 листови целер 5-6 листови босилек 1 лажица балсамико оцет 3 лажици маслиново

29.04.2017. The Chef
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Mени